A Nádor Galéria nyílt pályázati felhívása 2024

A Nádor Galéria nyílt pályázatot hirdet egyéni és csoportos kiállításra felsőfokú művészeti tanulmányokat folytató hallgatók, egyéni alkotók, alkotócsoportok, művészeti intézmények, kurátorok, valamint művészeti szakmai szervezetek számára.

Megpályázható időszak: 2024. március 1 - 2024. december 31.

A kiállítás időtartama: 2 hét, melynek pontos idejét a pályázat kiírója a kiállító művésszel / művészekkel egyeztetve határozza meg.

A Nádor Galéria a kiállításokhoz az alábbiakat biztosítja:

• kiállítási helyszín
  • műtárgyszállítás
  • kiállításinstallálásában segítség
  • kiállítás biztonsági felügyelete
  • segít a kiállítás promóciós anyagainak (plakát, e-meghívó) tervezésében
  • a helyi és országos média tájékoztatása
  • megnyitó megszervezése

A kiállított művek biztosítását a galéria nem vállalja.

A pályázati dosszié tartalmazza:

• a kiállítás rövid koncepcióját/a projekt leírását (max. 1 oldal terjedelemben)
  • a kiállító művész/művészek szakmai életrajzát, azok elérhetőségeit
  • a művész/művészek/csoport munkáiból, ill. a tervezett kiállítás anyagából összeállított referenciaanyagot
  • A pályázatokat művészettörténészekből és művészekből állózsűri bírálja el az alábbi szempontok szerint:
  • szakmai minőség, relevancia
  • a kiállítás tervezhetősége

A pályázat beadásának határideje: 2024. február 8.

A pályázat elbírálásának határideje: 2024. február 16.

A pályázat elektronikus úton, PDF formátumban (maximum 8 Mb, 1 db PDF fájlba szerkesztve) nyújtható be a következő email címre: gyorgy.hajnal@pte.hu

Egy pályázó több pályázatot is beadhat.Kizárólag a pályázó (csoportos kiállítás esetén a kiállítók által megbízott személy) aláírásával hitelesített pályázatot fogadjuk el. Amennyiben a pályázat nem felel meg a pályázati feltételeknek, a pályázó egy alkalommal, 3 munkanapon belül teljesítendő hiánypótlást nyújthat be a kiíró intézmény kérésére.

További információkkal György Hajnal szolgál az alábbi elérhetőségeken:

+36 72 501500 / mellék: 22825 // +36 30 3161350 // gyorgy.hajnal@pte.hu

Az eredményről 2023. február 23-ig minden pályázót elektronikus formában értesítünk.

Az időpontok megváltoztatásának jogát fenntartjuk.

Aknai Katalin, PhD művészettörténész, adjunktus