Tolvaly Ernő Festészeti Díj 2024

Dupla jubileumot ünnepelt a PTE Művészeti Kara 2024. március 6-án. 15. alkalommal került sor a Tolvaly Ernő Festészeti Díj kiállítás megnyitójára, a díjak átadására, emellett idén 10 éve működteti a kar a Nádor Galériát. Tolvaly Ernő Munkácsy-díjas festőművész, egyetemi tanár emlékére dr. Colin Foster, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar volt dékánja 2010-ben festészeti díjat alapított a kiemelkedően tehetséges festőművész hallgatók támogatására. A Kar Képzőművészeti Intézete és Hallgatói Önkormányzata szintén csatlakozott egy-egy díjjal a kezdeményezéshez. Ebben az évben a Tolvaly Ernő díj első helyezettje Geröly Viktória Reading Virginia Woolf című alkotása (mestere Nemes Csaba), második helyezett Dunai Virág Piros 1.,(mestere Somody Péter), a 3. helyezést Lengyel Renáta Lehetőség című alkotása nyerte el (mestere Ernszt András).

Adás ideje: