Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program

Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program indul a 2016/17-es tanévben a pedagógus pályát választó egyetemi és főiskolai hallgatók ösztöndíjas támogatására.

A pályázat benyújtására az a magyarországi felsőoktatásban tanuló, Magyarországon vagy Magyarországgal szomszédos országban élő magyar anyanyelvű hallgató jogosult, aki a pályázat benyújtásának időpontjában egységes, osztatlan tanárképzést nyújtó felsőoktatási intézménybe felvételt nyert, illetve a pályázat  benyújtásának időpontjában már tanulmányokat folytat és vállalja, hogy a tanárképzésben végzettséget és szakképzettséget szerez, és az oklevél  megszerzését  követően a támogatási szerződésben foglaltak szerint főállású jogviszonyt létesít, illetve tart fenn.

Az ösztöndíj összege: 125.000-375.000 Ft / fő / félév

A pályázat benyújtási határideje: 2016. szeptember 30.

A pályázatot elektronikusan és papír alapon, postai úton is be kell nyújtani.

A  pályázat  elektronikus  beadásához  a Központ  honlapján  található  elektronikus felület áll rendelkezésre: http://osztondij.klik.gov.hu

Az elektronikusan kitöltött adatlapot a felületről kinyomtatva, aláírással ellátva postai úton is el kell küldeni az alábbi címre:

Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program
1054 Budapest, Bajcsy - Zsilinszky út 42-46.

Részletes kiírás (pdf)