Tokody Ilona, Muskát András és Józsa Péter kamaraestje

Koncerthelyszín: PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc Hangversenyterem - Pécs, Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet
Helyszín: Liszt Ferenc Hangversenyterem

Tokody Ilona Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar operaénekes (szoprán), érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.

Énektanulmányait Szegeden kezdte, majd a Zeneakadémián folytatta, ahol ének művésztanári és operaénekesi diplomát szerzett. 1972-ben – abszolút pontszámmal – nyerte meg a MTV Kodály Énekversenyét.

1976-tól a Magyar Állami Operaház tagja. Különleges színű szopránja elsősorban olasz operák szerepeinek megformálására teszik alkalmassá, de művészi sokoldalúságával épp olyan hihetővé teszi Mozart Cosí fan tuttéjának Fiordiligijét, mint századunk magyar operáinak nőalakjait. A hazai zenei életben való tevékeny részvétele mellett számos külföldi operaszínpad évek hosszú sora óta megbecsült vendége.

Muskát András Pécs városában született. Számos opera színpadán, koncerttermekben és nemzetközi zenei fesztiválokon szerepelt nagy sikerrel. Énektanárai voltak: Keönch Boldizsár, Bende Zsolt, Gulyás Dénes, Ónody Márta és Tokody Ilona, valamint nagy hatást gyakorolt rá Alfredo Kraus, akinek mai napig zenei nyomdokain halad, mind az éneklés, mind a hangképzés tanítása terén. 1999-ben szerzett énekművész – énekművész / tanár szakos diplomát a Liszt Ferenc Zeneakadémián, Budapesten.

Józsa Péter zongoraművész 9 évesen kezdte zenei tanulmányait Rohrné Szűcs Éva növendékeként. 10 éves volt, amikor felvették a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem különleges tehetségek osztályába.  16 éves korától rendszeresen fellép, koncertezik világszerte. Felsőfokú taunlmányait Essenben folytatja tanulmányait, Boris Bloch mesterosztályában. 2000-ben megnyert egy válogatás-maratont Hollandiában, melyet követően több, nemzetközi zongoraverseny győztese. 2012-ben létrehozza a Vízzene Klasszik zenei fesztivált szülővárosában, Tatán. 2013 óra a Grazi Művészeti Egyetem kinevezett zongoraprofesszora.

Jegyár: A belépés díjtalan!
Kamarakoncert-sorozat