Order and chaos - Bóbics Diána kiállítása az Ancora Galériában

Order and chaos - Bóbics Diána kiállítása az Ancora Galériában, Megnyitó: 2024. április 25. 19:00, Pécs, Jókai tér 4.

Bóbics Diána Zalaegerszegen született, 1996 és 2003 között a PTE Művészeti Karának rajz-vizuális nevelés szakos hallgatója, mestere Valkó László volt. A képzőművészet mellett ugyanott számítógépes zenei szerkesztés specializációt is végzett. 2000-ben Sokrates Erasmus ösztöndíjjal Münchenben tanult, majd a 2001-2002-es tanévben Bajor Ösztöndíjjal járt ott ismét. 2003-ban diplomázott Pécsett, majd visszatért Németországba, ahol a Müncheni Művészeti Akadémia festészet-grafika szakán Sean Scully tanítványaként diplomázott 2007-ben. Ugyanabban az évben nyert felvételt a PTE MK Doktori Iskolájába. 2009 őszén tért vissza Pécsre, ahol a PTE MK Doktori Iskola posztgraduális festészeti tanulmányait kezdte meg, témavezetői Tolvaly Ernő és Somody Péter. A Janus Pannonius Múzeum munkatársaként részt vett a Pécs2010 Európa Kulturális Fővárosa programsorozat megvalósításában, többek között a Nyolcak és a Bauhaus kiállítás szervezésében és lebonyolításában. 2016 óta a PTE Művészeti Karának oktatója. 1998 óta állít ki rendszeresen Magyarországon és külföldön egyaránt. Művészeti programjában nagy hangsúlyt fektet a kísérletezésre.

Pécs TV, Tónusok, 2024.05.06.

Adás ideje: