A Művészeti Kar adománya a leukémiás gyerekek számára

Az Univ TV Navigátor című műsorának 2007. március 7-i adása.

Tartalom:

• Február 15-én, 81 éves korában elhunyt Dr. Benedek Ferenc, professor emeritus, az Állam és Jogtudományi Kar volt dékánja, tanszékvezető egyetemi tanára.
  • Ebben az évben megújult formában szervezte meg szakmai napjait egyetemünk Pollack Mihály Műszaki Kara.
  • Ismerősök, tanítványok, barátok, pályatársak köszöntötték 80. születésnapja alkalmából Dr. Mess Béla professor emeritust.
  • A Tempus Közalapítvány és Egyetemünk Nemzetközi Kapcsolatok Osztályának szervezésében került sor az Erasmus Regionális Találkozóra.
  • Az Orvosi Kar Infektológiai, Katasztrófa-orvostani és Oxyológiai Intézete Utazás- egészségügyi Szolgálatot indított a Kar Akác utcai telephelyén.
  • Society and Lifestyles – vagyis társadalom és életstílusok – ez volt annak a projektnek az elnevezése, amelynek célja társadalmi integráció erősítése volt.
  • A Városi Képtárba látogattak a Pécsi Párducok és a kosarazó diákok. A sportolók külföldön elismert és nagyra becsült fotográfusok munkáival ismerkedhettek meg.
  • A Pécsi Tudományegyetem szekszárdi fakultása, az Illyés Gyula Főiskolai Kar Gyakorló Általános Iskolája és Óvodája és az Alapfokú Művészeti Iskolája új épületrésszel gazdagodott.
  • A Közgazdaságtudományi Karon új tantermet avattak fel.
  • Egy korábbi aukcióból befolyt összeget ajánlott fel a Művészeti Kar a leukémiás kis betegek számára.
  • A Táncoló Egyetem tavaszi szemeszterét is nagyszabású gálával nyitották meg.
  • Kovács Balázs egyetemünk Bölcsészettudományi Karának végzős, filozófia-esztétika szakos hallgatója, de igazi elhivatottsága a kísérleti elektronikus zene.
  • Dr. Komlósi Sándor, a Pécsi Tudományegyetem Közalapítványának elnöke jótékonysági felhívással fordul Önökhöz

Adás ideje: