A Tolvaly Ernő Festészeti Díj 2017. évi nyertesei

Tolvaly Ernő Munkácsy-díjas festőművész, egyetemi tanár emlékére Dr. Colin Foster, a PTE Művészeti Kar volt dékánja 2010-ben festészeti díjat alapított a kiemelkedően tehetséges festőművész hallgatók támogatására.

A kar Képzőművészeti Intézete és Hallgatói Önkormányzata szintén csatlakozott egy-egy díjjal a kezdeményezéshez.

A díj 2010 óta évente kerül átadásra a tavaszi szemeszter elején. A díjazottak kiválasztása szakmai zsűri döntése alapján történik.

A Festészet Tanszék mesterei a díj átadását megelőző év kiemelkedő szakmai teljesítménye alapján javasolják hallgatóikat a pályázaton való részvételre.

tolvaly 2017

I. díj: PERTICS FLÓRA
V. éves hallgató
Mester: Ernszt András DLA

II. díj: KOLOZSVÁRI VIKTÓRIA
V. éves hallgató
Mester: Somody Péter DLA

III. díj: FRIESZ BERNADETT
III. éves hallgató
Mester: Nyilas Márta DLA

GRATULÁLUNK!

Tolvaly Ernő Festészeti Díj 2017 pályázatra beadott díjazott hallgatói munkák mellett még három pályázó alkotásai is megtekinthetők a Nádor Galéria Art&Med Kulturális Központban (Pécs, Széchenyi tér 15.) március 17-ig, hétfőtől péntekig 11-től 19 óráig. A galéria látogatása ingyenes.

Pertics Flóra képei.

Az Univ Pécs tudósítása az eseményről: http://univpecs.com/egyetemi_elet/cim_nelkul