Kalmár Zoltán elnyerte a World Grand Prix Music zenei verseny első díját

Fotó: papageno.hu

A World Grand Prix Music online zenei versenyre 37 ország 313 versenyzője küldött be anyagokat, írja a Papageno. Kalmár Zoltán Hollós Máté Trombondine és Trombonepistola, valamint Sári József Ananta című műveiből állította össze programját.

Kalmár Zoltán zenei tanulmányait Törökszentmiklóson kezdte Balázs Zsoltnál a Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási Intézményben. 2000-ben érettségizett Szolnokon a Pálfy János Szakközépiskolában. Zenei tanulmányait a békéscsabai Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában folytatta Szűcs Csaba növendékeként. Felsőfokú tanulmányait Szegeden kezdte 2005-ben harsonatanár-kamaraművész szakon Lauer Zsolt növendékeként. 2008-ban sikeres különbözeti vizsgát tett, és harsonaművész-művésztanár szakon diplomázott dr. Gyivicsán Györgynél. DLA fokozatát a PTE Művészeti Doktori Iskolájában summa cum laude eredménnyel ítélték oda, disszertációjának témája Szőllősy András rézfúvós kamarazenéje volt.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Forrás: https://papageno.hu/intermezzo/2023/10/a-world-grand-prix-music-elso-dijat-kapta-kalmar-zoltan/