Győrffy István Bonis Bona díjat kapott

Győrffy István 1977-ben kezdte meg tanári munkáját a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában. Szolfézs és zeneelméletet főtárgyként 1980-tól tanítja, újraindította 1987-től a zeneszerzés szakot. 1980-tól 25 éven keresztül a szolfézs-zeneelmélet tanszak vezetője, 2015-ben mestertanári címet szerzett. 41 évnyi tanítás után a 2017-18-as tanév végén került nyugdíj állományba, de a szolfézs-zeneelmélet tanszak szakmai programjaiba aktívan bekapcsolódik. Tanítványai közül 37-en karvezetés, ill. zeneismeret-zeneelmélet, 5-en zeneszerzés, 2-en zenetudományi szakosként szereztek zeneakadémiai végzettséget. 13-an doktoráltak, 7 közülük jelenleg is a budapesti Zeneakadémián tanít, hárman amerikai egyetemeken.

Köszönjük eddigi és ezutáni áldozatos munkáját, és sok szeretettel gratulálunk tanár úr Bonis Bona C kategória – Kiváló tehetségsegítő díjához, melyet 2021 szeptemberében vehetett át.