Design pályázati felhívás a PTE hallgatói részére

Pályázati felhívás a PTE hallgatói részére

A pályázat tartalma: dizájn (egyedi PTE feliratok, képek) tervezése PTE ajándéktárgyakra

I.                            Egyetemi dizájn tervek készítése:

a)      textil ruházatra: például: baseball sapkára hímzéssel, pólókra, pulcsikra, törölközőre, kendőre pedig nyomással, vagy hímzéssel,

b)      bögrére, egyedi kerámiára,

c)       füzetborítóra, jegyzettömb borítóra, papírtáskára, papírárura,

d)      elegáns dísztasakokra, ajándéktáskákra,

e)      tollakra, nyakpántra, egérpadra, CD tartó tokra, pendrive-ra, kulcstartóra, esernyőre,

f)       meglévő PTE termékek csomagolására.

II.                          Alapvető szempontok:

a)      a PTE Arculati Kézikönyvének betartása (a címer pl. nem nyomható össze, nem lehet forgatni, nem lehet elemeit kihagyni),

b)      legyen lendületes, modern ÉS/VAGY legyen klasszikus, archaizáló,

c)       lehet kifejezetten hallgatói viseletre ÉS kifejezetten oktatóknak, vendégtanároknak, idősebb generációnak való megoldás is,

d)      használható elemek: PTE 1367, a Magyarország első egyeteme szlogen, a címer, az egyetem neve magyarul, angolul, a PTE karok jelképei, az épületek jelképei, stb.,

e)      a textilek alapvetően fehér és kék színűek, de egyéb színkombinációkra is várunk javaslatot,

f)       a képi terv alapszíne legyen sötétkék és/vagy fehér, valamint ez kombináltható egyedi színmegoldásokkal,

g)      a tervezett képvilág legyen alkalmas vagy a szitanyomású vagy a hímzéssel készülő termékek kivitelezési eljárására,

h)      csak össz-PTE dizájnt kérünk; egyedi csak egy-egy kari feliratokat, kari logókat nem.

i)        Kerülni kell a rikító, az egyetemi színvilágtól jelentősen eltérő harsány színeket és a nehezen kivehető, nehezen értelmezhető betű/szín sémákat.

A pályamunkákat kérjük, hogy a gyormarton.rita@pte.hu e-mail címre küldjék a pályázók.

Formátum: PDF. (A kiválasztott, elfogadott tervekhez később vektorgrafikus fájlokra lesz szükség.)

Határidő: 2016. április 20.

Az elfogadott dizájnokat a PTE jogosult felhasználni az általa készített, vagy beszerzett termékek körén. A pályázók egyéb díjazásra nem tarthatnak igényt. A felhasználó kijelenti, hogy a szerző (szerzők) tervének (terveinek) módosítását, alakítását csak a szerző beleegyezésével teheti. A Marketing Osztály legalább 5 tagú bírálóbizottságot állít fel a pályamunkák értékeléséhez. A pályázókat írásban értesítjük.

A legsikeresebb és elfogadásra kerülő munkákat díjazzuk! Az elfogadott pályamunkák alkotóit elfogadott tervenként 40.000 Ft-tal jutalmazzuk.

A Marketing Osztály fenntartja a jogot arra is, hogy nem hirdet nyertest, és a pályázatot ismét meghirdeti.

Deliné dr. Győrmárton Rita

irodavezető