Orientációs Hét 1. éves hallgatóknak (2025)
Kedves Gólyák!
Gratulálunk a sikeres felvételihez, köszöntjük Önöket a Művészeti Karon! A 2025/2026-os tanév őszi szemesztere a szeptember 1-jei héten orientációs kötelező programokkal kezdődik, amely során minden hallgató személyes jelenlétére számítunk a Művészeti Kar campusán.
Szeptember 1. hétfő - 9-13 óráig orientációs nap
A megjelenés minden új beiratkozott hallgató számára kötelező!
Helyszín: Pécs, Zsolnay Negyed (Zsolnay Vilmos u. 37.), Liszt Ferenc Hangversenyterem (Zeneművészeti Intézet, E22 épület/III. emelet, ZSN északi oldal), kezdés időpontja: 9:00 óra
Általános tájékoztató minden elsős hallgató részére:
9:00 | Vezetői köszöntők, új beiratkozott hallgatók fogadalomtétele Prof. Lengyel Péter egyetemi tanár, dékán Prof. Vas Bence művészeti és tudományos dékánhelyettes |
9:20 | Tűz- és munkavédelmi oktatás (jelenléti ívvel). Biczóné Juhász Anikó |
10:00 | Neptun tanulmányi rendszer bemutatása |
10:15 | Nemzetközi kapcsolatok a PTE MK-n, külföldi ösztöndíjak |
szünet | |
10:45 | Bemutatkozik a PTE Karrier Iroda |
11:05 | Könyvtári kölcsönzési és használati rend, adatbázis kezelők bemutatása |
11:20 | Hallgatói Önkormányzat szolgáltatásaival kapcsolatos tájékoztató |
11:35 | Szakkollégiumok bemutatkozása |
11:50 | Támogató Szolgálat bemutatkozása |
ebédszünet | |
12:45 | Tanulmányi Osztály tájékoztatója |
13:30 | Elektronikus zenei médiaművész szak tájékoztatója - E33 / alagsor. |
17:00-től | A Hallgatói Önkormányzat pikniket tart az E/33 és E/74 épületek közti füves területen a gólyáknak, amely a közeli vendéglátó egységben folytatódik. |
Szeptember 2. kedd
9:00 | Zeneművészeti Intézet hallgatóinak intézeti tájékoztató, Liszt Ferenc Hangversenyterem (E22-es épület, III.emelet), |
10:00 | Tervezőgrafika szakos hallgatók tájékoztatója, E25-ös épület, földszint |
13:00 | Festőművész, szobrászművész, restaurátorművész szakos hallgatóknak tájékoztató, mesterválasztás. Helyszín: E33-as épület/ 121, (Lantos Ferenc-terem, I.emelet) |
13:00 | Intermédia-művész szak tájékoztató. Helyszín: E25-ös épület, földszint |
Szeptember 3. szerda
14:00 | Tárgyalkotás BA és MA szak tájékoztatója - Kerámia műterem (E02-es épület), |
18:00 -21:45 óráig | 143 - Az elektronikus zenei médiaművész szakos hallgatók koncertje az E33 és E74 közti udvaron. |
A táncos és próbavezető, a színművész és színházrendező szakos hallgatók tájékoztatása későbbi időpontban lesz.
Szeptember 1-5. között a beiratkozás a Tanulmányi Osztályon folyamatosan zajlik. Kérjük, hogy az első heti jelenlétet, hivatalos ügyek intézését és az információk pontos követését mindenki prioritásként kezelje!
A Művészeti Karon a nappali tagozatos alap (BA)- és osztatlan képzésben tanulmányaikat megkezdő hallgatók részére kötelező.
A felsőbb éves hallgatóink segítenek, hogy
- elsőévesként ne érezd magad elveszve az új közegben
- hasznosítható tudást szerezz az akadályok könnyebb leküzdésében
- pár órányi aktív és játékos kikapcsolódás közben ismerkedj az évfolyamtársaiddal
- kipróbáld és fejleszd magad a csapatmunkában is.
Szeptember 1-5. között, kiscsoportos workshopok (max.16 fő/csoport):
A workshop remélhetőleg nemcsak remek kikapcsolódást fog nyújtani Nektek, de egyben nagyon hasznos információkkal, készségfejlesztő tippekkel ismerkedhettek meg, mely tanulmányaitokban segítséget nyújthat, akár a kezdeti apró nehézségek leküzdésében egy nagyobb cél érdekében, illetve képességeitek megfelelő kibontakoztatásában.
A program nemcsak a szakmaiságot fogja érinteni, de a közösségépítés is kiemelt szerepet kap. Megismerhetitek, hogyan válhattok és alakíthattok ki egy olyan nyílt, őszinte és befogadó közösséget, ahol mindenki véleménye és cselekedete értékes.
Megtanulhatjátok, hogy merjetek segítséget kérni, és egyben nyújtani is azt a másiknak. A workshop megalapozza a csapatmunkában történő együttműködést, és segíti a későbbi szakmai kapcsolatok kiépítéséhez vezető utat.
A foglalkozást tapasztalt felsőbb éves, szintén művészeti karos hallgatótársaitok fogják nektek tartani, akik a PTE Karrier Iroda segítségével kifejezetten erre az alkalomra készültek fel, annak érdekében, hogy minél hasznosabb és kellemesebb élményeket szerezzetek a délután során! A Gólyatréning beosztásáról, időpontjáról és a helyszínről külön küldünk tájékoztatást.
Sikeres, inspiráló és eredményes félévet kívánunk minden hallgatónak!
A Művészeti Kar munkatársai