Regionális Kamarakoncert-sorozat: A PTE Orgona-ének kamaraegyüttesének hangversenye

Koncerthelyszín: Egyéb

Szerbia, Tóthfalu - római katolikus templom

Műsor:

Dietrich Buxtehude: d-moll Passacaglia

John Stanley: G-dúr Voluntary

Kovács Szilárd: Barokk Partia

Kovács Szilárd, orgonaművész

George Frideric Händel: Haec est Regina virginum
Kovács Péter: Ave Maria
Kovács Szilárd: Ave Maria
Charles Gounod: Ave Maria
Georges Bizet: Agnus Dei
Kuti Ágnes, énekművész
Kovács Szilárd, orgonaművész

Domenico Zipoli: Canzona
Olasz Balázs, orgona

A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézete nagy örömmel indítja útjára regionális kamarakoncert-sorozatát, Somogy-, Tolna-, Baranya- és Zala-megye kis és nagyvárosaiban, összesen 15 telepulésen, valamint a Kosztolányi Dezső Céltársulással való együttműködés eredményeképp három Horvátországi és négy Vajdasági helyszínen.

Célunk az, hogy a régió zenebarátait és a reményeink szerint jövőbeli zenebarátait olyan rendkívüli produkciókkal ismertessük meg, melyre a város kiemelkedő zenei kínálata mellett is ritkábban nyílik lehetőség.

Elsősorban szólóhangszerre, énekhangra írott művek és kamarazene kerülnek bemutatásra, szonátaestek, dalestek, kamarazenekari estek formájában.

Koncertsorozatunk a Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Intézetének kiváló művészi produkcióiból táplálkozik. Liszt- és Kossuth-díjas nemzetközi hírű művésztanáraink és a felnövekvő új művészgeneráció alkotják a fellépő kamaraegyütteseket.

Jegyár: A belépés díjtalan!
Közreműködők: Kuti Ágnes, énekművész Kovács Szilárd, orgonaművész Olasz Balázs, orgona
Kamarakoncert-sorozat