Muzsikáló Családok: HERPAY Ágnes és fia, NÉMETH Zsombor

Koncerthelyszín: PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc Hangversenyterem - Pécs, Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet
Helyszín: Liszt Ferenc Hangversenyterem

A hangverseny a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. és a PTE közös szervezésében valósul meg, támogatja az Európai Szociális Alap.

A hangverseny műsora a 17. századtól a 20. századig terjedő cseh, osztrák, német, francia, angol, olasz és brazil művek színes kavalkádja, melyek között van egy fontos összekötő kapocs, mely ugyanakkor a művek könnyű befogadását is lehetővé teszi, mégpedig a klasszikus értelemben vett dallam.

Regisztrációhoz kötött ingyenes előadás!

Regisztráció: regisztracio@zsn.hu

HERPAY Ágnes

1984 óta a pécsi zenekar, jelenlegi nevén a Pannon Filharmonikusok szólamvezetője. Tanárai voltak többek közt: Janota Gábor és Vizsolyi Lívia fagottművészek, Kurtág György zeneszerző, Láng István zeneszerző, Szabó Miklós karnagy. Szívesen ad szólóestet, a kamarazene területén fúvósötössel lépett fel a legtöbbet, de más összeállítású formációkban is közreműködött. Különösen fontos számára a XX-XXI. századi magyar zene propagálása, előadása, ezért minden szólóestjén legalább egy kortárs darabot eljátszik. A PTE Művészeti Kar docense, és a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola tanára. Munkásságát több díjjal jutalmazták, többek között: a Pannon Filharmonikus Zenekar Lickl-díjával (2016), Bartók – Pásztory-díjjal (1998).

NÉMETH Zsombor

a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen muzikológia, majd a Vienna Konservatorium budapesti tagozatán hegedűtanári diplomát szerzett. Bár a barokk és korai klasszikus repertoár már szakiskolás évei alatt rendkívül érdekelte, a korhű megszólaltatással csak 2010 óta foglalkozik.  Kertész Istvánnál tanult barokk hegedűt. Számos hazai és külföldi régizenei mesterkurzusra eljutott, ahol a legelismertebb tanárok irányításával folytatta hegedű tanulmányait. Mind muzikológusként, mind hegedűsként aktív. 2012 óta a Zenetudományi Intézet külsős munkatársa, 2017 szeptemberétől a Bartók Archívum fiatal kutatója. Hegedűművészként számos fontos bel- és külföldi koncerthelyszínen játszott neves karmesterek keze alatt. 2011 és 2013 között a Budapest Bach Consort koncertmestere volt. 2012-ben alapította a Simplicissimus Kamaraegyüttest, amelynek azóta művészeti vezetője. 2015 óta a müncheni Accademia di Monaco vendégművésze.

Jegyár: A belépés díjtalan!
Közreműködők: HERPAY Ágnes DLA, fagottművész NÉMETH Zsombor, hegedűművész KONTA Noémi, csembalóművész HUSZICS Ibolya, zongoraművész
Kamarakoncert-sorozat