„Give Me STEAM!” - Dr. Fenyvesi Kristóf előadása

„Give Me STEAM!”
Tudomány, technológia, matematika, mérnöki tervezés és művészet integrációja az oktatásban

Dr. Fenyvesi Kristóf előadása
március 25.-én 17.00-18.30 órakor lesz a PTE Művészeti Kar Liszt Termében

Az ÉlményMűhelyről

Az ÉlményMűhely – Nemzetközi Mozgalom az Élményközpontú Matematika-oktatásért 2008-ban indult útjára Pécsről, az Ars GEometrica művészet- és tudományközi találkozók tudósai, művészei és pedagógusai összefogásával. Programjaink a pedagógiai szakirodalomban szereplő „STEM” (Science, Technology, Engineering, Mathematics) integrációjaként hivatkozott komplex gondolkodást egészítik ki a művészeti, esztétikai nevelés eszközeivel („STEAM”: Science, Technology, Engineering, ART & Mathematics). Az előadás betekintést nyújt a művészeti alkotó tevékenységen alapuló élményközpontú matematika-oktatás matematika- és művészetpedagógiai hátterébe, az ÉlményMűhely nemzetközi partnerszervezeteinek munkájába, valamint bemutatásra kerülnek a nyolc európai egyetem együttműködésében megvalósított ”Visuality & Mathematics, 2012–2014” Tempus projekt legfontosabb eredményei.

Az előadóról

Dr. Fenyvesi Kristóf a finnországi Jyväskyläi Egyetem Művészet- és Kultúratudományi Tanszékének kutatója; az ÉlményMűhely (www.elmenymuhely.hu) vezetője; a Bridges Organization (www.bridgesmathart.org), a világ legnagyobb művészeti-matematikai szervezete közösségi eseményeinek igazgatója; a Nemzetközi Szimmetria Egyesület (www.symmetry.hu) titkára; számos a témához kapcsolódó hazai és külföldi publikáció szerzője és szerkesztője.