Felhívás a 12. Kari Művészeti és Művészettudományi Diákköri Konferencián való részvételre - zeneművészet

A rendezvény célja:
A karon tanuló hallgatók önálló, magas színvonalú művészeti alkotásainak és művészetelméleti kutatási eredményeinek bemutatása és megmérettetése. A zsűri ajánlása alapján a konferencián résztvevőknek lehetőségük nyílik a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Művészeti és Művészettudományi Szekciójában való részvételre. amit 2022. április 13-15. között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara rendez meg.

A Művészeti és Művészettudományi Szekcióban az alábbi területeken adható be pályamunka:

I. Zenemű vagy színpadi mű:

autonóm vagy alkalmazott, elektronikus, akusztikus vagy kevert technikával megvalósított, fix médiára írt zenei kompozíció, kollázs, improvizáció és egyéb színpadi mű.

Mindegyik kategóriában kész állapotú alkotás bemutatásával vagy annak dokumentációjával (hangfelvétel, hagyományos vagy grafikus notáció, egyéb dokumentáció) lehet nevezni.
Az alkotás időtartama maximum 20 perc lehet!

Azokat az alkotásokat, melyeket a pályázók nem tudnak egyértelműen besorolni valamely kategóriába, a nézetük szerint legmegfelelőbb kategóriába nevezzék be. Több művészeti ág közötti átjárás esetén ajánljuk figyelembe venni a Képzőművészeti Intézet által hirdetett felhívás I/3. és I/4. kategóriáit is.

BEADÁSI HATÁRIDŐK:

2022. november 18., péntek 15 óra → nevezési lap leadása
2022. november 23., szerda → a rezümé és a műleírás elküldése az alábbi címekre

Kovács Balázs: kovacs.balazs@pte.hu

A BEMUTATÓK VÁRHATÓ IDŐPONTJA: 2022. november 24. 13h

Nevezési dokumentumok:

I. Zenemű és színpadi mű esetén:

• kari nevezési lap nyomtatott formában a hallgató aláírásával, illetve a témavezető ajánlásával és aláírásával (letölthető innen)
  • a bemutatásra szánt műalkotás koncepciójának tömör összefoglalása, rezümé (1 oldal, A/4, az 1. sz. mellékletben ismertetett formai követelményeknek megfelelően): a műalkotás címe / a szerző(k) neve / intézmény, kar / szak, évfolyam / témavezető(k) neve, tudományos fokozata, beosztása / rövid összefoglaló a műről
  • műleírás, az alkotófolyamat írásos ismertetése (1 oldal, A/4, a 2. sz. mellékletben ismertetett formai követelményeknek megfelelően)
  • A jelentkezés elektronikus formában is beadható.

A pályamunkák értékelési szempontjai:

Műalkotás esetén:

• A téma eredetisége. A tartalomnak megfelelő szakmai/művészi színvonalú megvalósítás, a műalkotás és a kapcsolódó írásmű harmonikus prezentációja.
  • Szóbeli ismertetés, előadás értékelési szempontjai:
  • Érthetőség, tagoltság, terjedelem, stílus, a szemléltetés színvonala, vitakészség.

Formai követelmények:

• A rezümé, azaz a pályázati téma rövid ismertetésének formai követelményeit a felhívás 1. sz. melléklete,
  • a műalkotásokhoz, az alkotófolyamat írásos ismertetéséhez kapcsolódó írásművek, a művészetelméleti dolgozatok formai követelményeit a 2. sz. melléklet tartalmazza.

MEGJEGYZÉS:
A kari konferencián a pályázók személyesen védik meg beadott pályamunkájukat.
A 2022. április 13-15. között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán megrendezésre kerülő 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Művészeti és Művészettudományi Szekciójába csak a kari konferencián részt vevő hallgatók jelentkezhetnek.

További információ:
Prof. Somody Péter TDT elnök
Kovács Balázs tanszékvezető (kovacs.balazs@pte.hu)
Web: art.pte.huhttps://otdk.hu/https://music.elte.hu/