Pécsi oktató a Magyar Kodály Társaság élén

A Magyar Kodály Társaság 1978-ban alakult a 3 évvel korábban megalakult Nemzetközi Kodály Társaság testvérszervezeteként. A Társaságot olyan neves elnökök vezették mint Szokolay Sándor Erkel- és Kossuth-díjas zeneszerző, a Zeneművészeti Főiskola tanára (1978-1992), Dr. Bónis Ferenc Erkel- és Széchenyi-díjas zenetörténész (1992-2007), Szőnyi Erzsébet Kossuth-díjas zeneszerző, a Nemzet Művésze (2007-2012), dr. Ittzés Mihály Szabolcsi Bence-díjas zenetudós (2012-2018), Kertész Attila, címzetes egyetemi docens, Liszt-díjas karnagy (2018-2022).

2022 júliusában tartott elnökségi ülésen a Magyar Kodály Társaság prof. dr. Vas Bencét választotta új elnökké.

Prof. dr. Vas Bence gitárművész, tanszékvezető egyetemi tanár.

1996 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Pécsi kihelyezett tagozatának és utód-intézményeinek tanára. Növendékei nemzetközi versenyek nyertesei, helyezettjei, egyetemi, szakközépiskolai, zeneiskolai tanárok. Doktori Iskolában oktat, témavezető. Művészi tevékenysége elsősorban átíratok készítésében és bemutatásában nyilvánul meg. 2021-ben fejezte be 12 kötetes átírat-sorozatának publikálását reneszánsz zsoltárok, barokk áriák, spanyol dalok, Mozart, Haydn, Schubert szonáták, Händel orgona-koncertek, Bach-Händel fuvolaszonáták és Rodrígo gitárversenyének közreadásával a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) alkotói ösztöndíja keretében. Legfontosabb hangfelvétele Franz Schubert G-dúr szonátájának átirata. Koncertezik, mesterkurzusokat tart Kínától Európán át az Amerikai Egyesült Államokig.

14 évig volt a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézetének igazgató-helyettese majd igazgatója.
Jelenleg a Művészeti Kar Művészeti és Tudományos dékánhelyettese. Szak- szakirány és szakképzettség felelős. A Zenei Előadóművészet Alapszak és az Osztatlan Zenetanári Szak szakfelelőse. Az ország történetének első zenepedagógia és zenepszichológia tankönyvének főszerkesztője, 16 hangszeres tanításmódszertani jegyzet szerkesztője. A Pécs zenei felsőoktatását támogató Potenton Alapítvány elnöke. A Magyar Akkreditációs Bizottság szakértője, 2018-2019 között a Tanárképzési Bizottság tagja. 10 évig a Nemzeti Előadóművészeti Érdekegyeztető Tanács (NEÉT) tagja. A Zenetanárok Társasága (ZETA) választmányi tagja. A MMA zenei tagozatának köztestületi tagi képviselője. A Magyar Tudományos Akadémia Pécsi Akadémiai Bizottság Művészeti Bizottságának elnöke. A zenei tanárképzés Képzési és Kimeneti Követelmények (KKK) zenetanári kompetenciáinak szerzője. Szendrey-Karper László díjas, Pro Talentum díjas, Arany Katedra díjas, MMA alkotói ösztöndíjas gitárművész, a Magyar Kodály Társaság Pécs-Baranyai Tagcsoportjának vezetője.