Sapientia: önállóvá válik a Sepsiszentgyörgyi Kar és kezdődik a campus építése

A következő tanévtől önálló egyetemi karrá alakul a romániai Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem jelenleg tanulmányi központként működő sepsiszentgyörgyi helyszíne, illetve elkezdik az egyetemi campus építését, számolt be a Maszol.ro hírportál érdeklődésére Tonk Márton rektor. Hozzátette: „Jövő évben biztosan elkezdődik az egyetemi campus építése a Sepsi Arénával szemben lévő területen.”

A Sapientia EMTE rektora hétfői évértékelő sajtótájékoztatón felidézte: 2015-ben hozták létre Sepsiszentgyörgyön a negyedik és egyben legfiatalabb oktatási helyszínt, amely a Marosvásárhelyi Kar kihelyezett egységeként működik, de 2023 őszétől Sepsiszentgyörgyi Kar néven önálló egységként működik tovább és öt szakon kínál magyar nyelvű képzést.

Sepsiszentgyörgyön jelenleg a helyi önkormányzat által rendelkezésre bocsátott, Csíki utcai épületben folyik magyar nyelvű agrármérnöki és erdőmérnöki képzés, illetve 2021-ben a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara és a Sapientia Kolozsvár Kara együttműködésével indult el a sepsiszentgyörgyi szobrászművész és festőművész szak.

(Forrás: https://maszol.ro/belfold/Sapientia-onallova-valik-a-Sepsiszentgyorgyi-K...)