Új Nemzeti Kiválóság Program

Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) Magyarország Kormánya által a nemzeti felsőoktatási kiválóság támogatására alapított ösztöndíjprogram.
Az ÚNKP célja, hogy támogassa a hazai kutatói és alkotóművészi utánpótlást, a tudományos és művészeti pályán való elindulást majd pályán tartást, valamint a fiatal kiválóságok támogatásával segítse a nemzetközi szinten is kiváló, tapasztalt kutatók és alkotók munkáját.
Az intézményi ÚNKP támogatási keret két részből áll: az alap- és mester- (osztatlan) képzésben részt vevő hallgatók kutatói ösztöndíjának finanszírozására tervezett ÚNKP támogatási keretből, valamint a doktori képzésben részt vevő doktoranduszok, doktorjelöltek és a 40 év alatti oktatók, kutatók (posztdoktorok) kutatói ösztöndíjának finanszírozását szolgáló ÚNKP támogatási keretből.
 A pályázatok fogadása: 2016. június 10. – június 27. között.
Beadási helyszín: Rektori Hivatal (7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4.), Tehetséggondozási Csoport
Információkérés:
Dr. Gönczi Andrea
gonczi.andrea@pte.hu
06 72 501 500/12248
Barna Adrianna
barna.adrianna@pte.hu
06 72 501 500/12767

Megjelenő Pályázatok:

- Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató
- Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató
- Felsőoktatási Doktori Hallgatói, Doktorjelölti Kutatói Ösztöndíj Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató
- Felsőoktatási Posztdoktori Kutatói Ösztöndíj Pályázati Felhívás és Pályázati Útmutató
Minden Pályázati Útmutatónak két melléklete van:
1) 1. sz. melléklet: Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) 2016/2017. évi támogatott intézményeinek listája
2) 2. sz. melléklet: Pályázati Adatlap (kitölthető, Excel dokumentum), 2 féle:
- Pályázati Adatlap az alapképzés-, mester (osztatlan) képzés, doktori képzés hallgatói és a doktorjelöltek részére,
- Pályázati Adatlap a posztdoktorok részére.
Minden Pályázati Adatlapnak 4 melléklete van:
- Igazolás a tanulmányi eredményekről – sablon, 2 féle:
o Igazolás a tanulmányi eredményekről sablon az alapképzés-, mester (osztatlan) képzés, doktori képzés hallgatói és a doktorjelöltek részére,
o Igazolás a tanulmányi eredményekről sablon a posztdoktorok részére.
- Kutatási terv – sablon – egységes,
- A felsőoktatási intézmény szándék nyilatkozata – sablon – egységes,
- Pályázói nyilatkozat – sablon – egységes.

Szintén a pályázati dokumentáció részét képezi az Új Nemzeti Kiválóság Program nemzeti felsőoktatási kiválóságról szóló 24/2013. (II. 5.) Korm. rendelet 12. §-ának (4) bekezdése alapján meghatározott Ösztöndíj Működési Szabályzat, valamint annak három melléklete:
- 1. sz. melléklet: a 2016/2017. évi pályázati fordulóban meghirdetésre kerülő ösztöndíjpályázatok, ösztöndíj összegek (célcsoportonként)
- 2. számú melléklet: a 2016/2017. évi pályázati fordulóra vonatkozó feladat- és ütemterv
- 3. számú melléklet: a 2016/2017. évi pályázati fordulóra vonatkozó intézményi ÚNKP ügyintézők neve, elérhetősége (a 3. sz. melléklet 2016. június 3-án kerül fel a honlapra)”

A pályázathoz kapcsolódó összes információ és dokumentáció letölthető itt