Carl Orff: Carmina Burana - a ZMI ünnepi hangversenye

A forró nyár után elsőként a PTE 650 Jubileumi eseménysorozat felvezetőjeként

augusztus 31-én csütörtökön 19.00-kor ad hangversenyt a Zeneművészeti Intézet Dóm téren.

Ezt követően Kamarakoncert-sorozatunk aktuális évada október 5-én kezdődik a Grammy-díjas Los Angeles Guitar Quartet hangversenyével.

Carl Orff: Carmina Burana
a PTE MK Zeneművészeti Intézetének ünnepi hangversenye az első

magyar egyetem alapításának 650 éves jubileuma alkalmából

2017. augusztus 31. csütörtök, 19:00, Dóm tér

A PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézete szeretne méltóképp megemlékezni egyetemünk e különleges jubileumáról.
A hangverseny műsorául Carl Orff: Carmina Burana szólókra, kórusra, két zongorára és ütőhangszerekre készült átiratát választottuk. A mű érdekessége, hogy az Orff által feldolgozott szövegek egyetemünk alapításának idejéből, a 14.-15. századból valók, ráadásul a megzenésített költeményeket diákok írták.

Közreműködők:

Bartók Béla Leánykar | Bartók Béla Férfikar | Pécsi Egyetemi Kórus | Pécsi Egyetemi Nőikar
karigazgatók: KERTÉSZ Attila és dr. LAKNER Tamás Liszt-díjas karnagyok

BALOGH Jenő |GÁSPÁR Emese | GÓTH Tamás (óraadó tanár)| KUGYELKA Zsolt| ŐRI Eszter | RÓZSAFI Gergely - ütőhangszerek

BALÁSY Szabolcs | HORVÁTH Krisztián - zongora (óraadó tanárok)

FARKAS Alexandra, szoprán (hallgató)

SZEGEDI Benjamin, tenor (hallgató)

BOGNÁR Szabolcs, bariton (óraadó tanár)

Vezényel: prof. dr. LAKNER Tamás, Liszt-díjas karnagy, a Művészeti Kar dékánja.

A belépés ingyenes.

FB-esemény: https://www.facebook.com/events/321055228339527

Jöjjön el, ünnepeljük együtt az első magyar egyetem jubileumát e sodró, magával ragadó zenével!