Felhívás a 12. Kari Művészeti és Művészettudományi Diákköri Konferencián való részvételre

A rendezvény célja:
A karon tanuló hallgatók önálló, magas színvonalú művészeti alkotásainak és művészetelméleti kutatási eredményeinek bemutatása és megmérettetése. A zsűri ajánlása alapján a konferencián résztvevőknek lehetőségük nyílik a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Művészeti és Művészettudományi Szekciójában való részvételre. amit 2022. április 13-15. között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara rendez meg.

A Művészeti és Művészettudományi Szekcióban az alábbi területeken adható be pályamunka:

I. Vizuális művészeti alkotások:
I/1. Síkbeli művészet: festészet, képgrafika (egyedi- és sokszorosító), tervezőgrafika, fotó stb.
I/2. Térbeli művészet: szobrászat, építőművészet, design, installáció, land-art, szcenika, ötvös, textil, kerámia, belsőépítészet, környezettervezés, stb.
I/3. Időbeli művészet: animáció, rövidfilm, multimédia, intermédia, videó stb.
I/4. Térbeli-időbeli művészet: akció művészet, performance, happening stb.

Síkbeli és térbeli művészet tagozatra kiállításra kész állapotú alkotással lehet nevezni.
Sorozatnál a zsűri fenntartja a jogot a megbontáshoz.
Időbeli művészetek területén az alkotás időtartama maximum 15 perc lehet!

II. Művészetelméleti pályamunkák:
II/1. Művészettörténet és művészetkritika
II/2. Művészetfilozófia és -esztétika
II/3. Társadalomtudományok: művészetpszichológia és -szociológia, kulturális antropológia, néprajz, kultúrtörténet, művészeti menedzsment, kommunikáció-elmélet stb.
II/4. Szakelmélet minden művészeti ágban
II/5. Művészetpedagógia és szakterületi szakmódszertan

Azokat az alkotásokat, melyeket a pályázók nem tudnak egyértelműen besorolni valamely kategóriába, a nézetük szerint legmegfelelőbb kategóriába nevezzék be.

BEADÁSI HATÁRIDŐK

2022. november 11. péntek 15 óra → nevezési lap leadása György Hajnalnak
2022. november 18. péntek → a rezümé és a műleírás elküldése az alábbi címekre

FESTŐK: ernszt.andras@pte.hu
SZOBRÁSZOK: meszaros.gergely@pte.hu

A FESTŐ HALLGATÓK KONFERENCIÁJÁNAK IDŐPONTJA: 2022. november 23-24.
A SZOBRÁSZ HALLGATÓK KONFERENCIÁJÁNAK IDŐPONTJA: 2022. november 23.

Nevezési dokumentumok:

I. Művészeti alkotásoknál:

• kari nevezési lap nyomtatott formában a hallgató aláírásával, illetve a témavezető ajánlásával és aláírásával (letölthető innen, illetve beszerezhető az intézeti titkárságon.)
  • a bemutatásra szánt műalkotás koncepciójának tömör összefoglalása, rezümé (1 oldal, A/4, az 1. sz. mellékletben ismertetett formai követelményeknek megfelelően): a műalkotás címe / a szerző(k) neve / intézmény, kar / szak, évfolyam / témavezető(k) neve, tudományos fokozata, beosztása / rövid összefoglaló a műről
  • műleírás, az alkotófolyamat írásos ismertetése (3-5 oldal, A/4, a 2. sz. mellékletben ismertetett formai követelményeknek megfelelően)

II. Művészetelméleti dolgozatoknál:

• a pályamunka megállapításainak tömör összefoglalása, rezümé (1 oldal, A/4 az 1. sz. mellékletben ismertetett formai követelményeknek megfelelően): a dolgozat címe / a szerző(k) neve / intézmény, kar / szak, évfolyam / témavezető(k) neve, tudományos fokozata, beosztása / rövid összefoglaló a műről
  • a pályamunka, dolgozat 1 példányban, spirálozva, 15-50 oldal terjedelemben, a 2. sz. mellékletben ismertetett formai követelményeknek megfelelően

A pályamunkák értékelési szempontjai:

Műalkotás esetén:

• A téma eredetisége. A tartalomnak megfelelő szakmai/művészi színvonalú megvalósítás, a műalkotás és a kapcsolódó írásmű harmonikus prezentációja.

Művészettudományi dolgozat esetén:

• A téma aktualitása, újszerűsége, a szakirodalom ismerete, az elért eredmények érvényessége, fontossága. A dolgozat érvelése, stílusa, strukturáltsága, formai színvonalának minősége, illusztráltsága.

Szóbeli ismertetés, előadás értékelési szempontjai:

• Érthetőség, tagoltság, terjedelem, stílus, a szemléltetés színvonala, vitakészség.

Formai követelmények:

• A rezümé, azaz a pályázati téma rövid ismertetésének formai követelményeit a felhívás 1. sz. melléklete,
  • a műalkotásokhoz, az alkotófolyamat írásos ismertetéséhez kapcsolódó írásművek, a művészetelméleti dolgozatok formai követelményeit a 2. sz. melléklet tartalmazza.

MEGJEGYZÉS:
A kari konferencián a pályázók személyesen védik meg beadott pályamunkájukat.
A 2022. április 13-15. között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán megrendezésre kerülő 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Művészeti és Művészettudományi Szekciójába csak a kari konferencián részt vevő hallgatók jelentkezhetnek.

További információ:
Prof. Somody Péter TDT elnök
György Hajnal intézeti menedzser (gyorgy.hajnal@pte.hu)
Web: art.pte.hu

Részletes kiírás mellékletekkel: (pdf)

Nevezési lap (doc)