A Zeneművészeti Intézet hallgatóinak jubileumi koncertje a 10 éves Művészeti Kar tiszteletére

Az Univ TV Navigátor című műsorának 2006. április 12-i adása.

Tartalom:
  • Március 15-e alkalmából egyetemünk kiemelkedő oktatói, kutatói elismerésben részesültek. Dr. Fischer Emilt, aki az Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai és Farmakóterápiái Intézetében a Gyógyszertani Tanszék vezetője, nemzeti ünnepünkön a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztjével díjazták.
  • Dr. Cseh Istvánné Dr. Figler Mária az Egészségügyi Főiskolai Kar dietetikus szakának alapításában és fejlesztő munkájában végzett magas szintű oktatói és vezetői munkájáért, valamint gyógyító és tudományos tevékenysége elismeréseként nemzeti ünnepünkön a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést vehette át.
  • Dr. Erős Ferencnek a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét adományozták a magyar szociálpszichológiai kutatást és szemléletmódot nemzetközi szintre emelő tevékenysége elismeréseként. A pszichológiai tudományok doktora értékelte pályáját és a kitüntetést.
  • A XXI. század új kihívásaira válaszul videokonferenciát rendeztek hazánk több orvosi karának oktató és kutató munkatársaival együttműködve az Általános Orvostudományi Karon.
  • Tóth Zoltán végzős történelem szakos hallgatóval, az Apolló Kulturális Egyesület vezetőjével beszélgettünk a hazai civil életről és színházi útkeresésről. Az interjút Óvári Csaba kommunikáció-szakos hallgató készítette.
  • Az atipikus foglalkoztatási lehetőségekről konferencia keretében értekeztek a Dóm Múzeumban.
  • "2006 a sport éve a Pécsi Tudományegyetemen". Ennek jegyében konferenciát szervezett a Testnevelés- és Sporttudományi Intézet.
  • Az Arizona Egyetemről delegációt fogadott Dr. Lénárd László rektor úr.
  • Európa Színpadon! mottóval megrendezték az 5. Nemzetközi Németnyelvű Egyetemi Színházi Napokat.
  • Kutatás - Fejlesztési Kooperáció az Egészségiparban címmel 2 napon át tartó nemzetközi konferenciát rendeztek Villánykövesden.
  • Pályázatot nyert az Általános Orvostudományi Kar Sebészeti Oktató és Kutatóintézete.
  • Az Amerikai Nagykövetség Sajtó és Kulturális Osztályának vezetője egyetemünkön tett látogatást.
  • A Művészeti Kar létrejöttének 10 éves jubileumából a Zeneművészeti Intézet nívódíjas hallgatói koncertet adtak.

Adás ideje: