Szobrászhallgatók kiállítása az eMKá Galériában

Az Univ TV Navigátor című műsorának 2006. szeptember 27-i adása.

Tartalom:
  • Egy mobil szűrőbusz ünnepélyes átadásán vettünk részt. Összeállításunkból megismerhetik a Térségi Szűrő és Diagnosztikai Központ célkitűzését, amely az Orvos- és Egészségtudományi Centrumban valósul meg.
  • 40 éves fennállása alkalmából jubileumi rendezvényt szervezett az Ortopédiai Klinika. Visszatekintettek az elmúlt négy évtizedre, majd tudományos ülésen vettek részt a szakma képviselői.
  • „Tudomány és kutatás a Klimo Könyvtárban” című konferenciát rendezett a Bölcsészettudományi és a Természettudományi Kar. A hallgatóság megismerkedhetett a bibliotéka kialakulásával, állományának különlegességeivel.
  • Kelbert Beáta a Bölcsészettudományi Kar magyar szakos hallgatója. Részt vett a kórháziskola programban, amelynek során a Pécsi Gyermekklinika betegeivel foglalkozott. A hallgatót Kenessei Katalin kérdezte tapasztalatairól.
  • Német történelem és kultúra Délkelet – Közép – Európában címmel alapítványi professzúra alakult egyetemünk Bölcsészettudományi Karának Tanszékcsoportján.
  • Az egyetem Idegen Nyelvi Titkárságán tanácskoztak az ECL Konzorcium tesztíró csoportjainak vezetői.
  • Egyetemünkön tett látogatást Leo O’Brien, a Griffith Collage Dublin magánegyetem egyik direktora.
  • „Párbeszéd a hagyománnyal” címmel ünnepi konferenciát szerveztek, ahol a Bölcsészettudományi Kar Néprajz-Kulturális Antropológia Tanszékének jubiláló tanárait köszöntötték.
  • Az ország több nagyvárosában, így Pécsett is alkotmányos jogaikkal élve tüntetést szerveztek a hallgatók a tandíj ellen.
  • Egyetemünk Művészeti Karának szobrász hallgatói kiállítást szerveztek a nagyatádi művésztelepen készült alkotásaikból az eMKá Galériában.
  • Hetedik alkalommal hirdették ki a Pécsi Tudományegyetem Bora titulus odaítéléséről szóló pályázat eredményét.
  • Publikációs díj átadó
  • Táncoló Egyetem