"Szikra" - a PTE MK Formatervezés Tanszékének mester és tanítvány kiállítása

"Szikra" - a Pécsi Tudományegyetem MK Formatervezés Tanszékének mester és tanítvány kiállítása a budapesti Fugában. A beszélgetés moderátora: Dr. Aknai Katalin PhD művészettörténész Dr. habil. Lengyel Péter DLA, a PTE Művészeti Kar dékánja Dr. Ráthonyi Kinga DLA, a Design és Médiaművészet Intézet igazgatója Prof. emerita Nagy Márta DLA, egyetemi tanár Dr. Burkus Judit DLA, a Formatervezés Tanszék vezetője, adjunktus Dr. Gáspár György DLA, az üvegtervezés specializáció vezetője, adjunktus Dr. Rózsa Béla DLA, a fémműves specializáció vezetője, adjunktus Dr. Pápai Lívia DLA, a textil specializáció vezetője, adjunktus A kerekasztal-beszélgetés fő célja az új szakirányok együttes és önálló kezdeti munkájának bemutatása, terveinek elővezetése. Hogyan lehet a szakmaiságot integrált struktúrába építve megőrizni a területek hazai és nemzetközi pozíciójának tükrében? Vannak-e regionális különbségek a formatervezés-oktatásban az országon belül? A beszélgetés kitér az oktatás és a jelenlegi piac kapcsolatára, valamint a fenntarthatóságra. Érintjük az oktatók művészpedagógiai szabadságának kérdését és annak fontosságát az adott tanmeneten belül.

Kiállítás: A kiállítás megtekinthető: 2022. január 27 – február 14 a Fugában (1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.) A Formatervezés Tanszék specifikáció bővüléseit ismertető mester és tanítvány kiállítás. A tanszék minden oktatója általa választott hallgatójával párban mutatkozik be Kiállítók: Budán Miklós – Snežana Bulatović Burkus Judit – Nyári Balázs Fusz György – Szondi Petra Gáspár György – Czinege Kata Herczig Zsófia – Barta Zsuzsa Karsai Zsófia – Szula Gergely Pápai Lívia – Sápi Ilona Ráthonyi Kinga – Karam Atrache Rózsa Béla – Galcsik Vivien.