Interjú Pandúr József Rippl-Rónai-kutatóval

Tartalom:
  • Dr. Bódis József : A Magyar Köztársasági Érdemrend Tiszti keresztjével tüntették ki Dr. Bódis Józsefet a Egészségügyi Főiskolai Kar intézetigazgató, egyetemi tanárát. A professzor tudományos munkájáért, oktató és vezető tevékenységéért vehette át a kitüntetést.
  • Együttműködés az arisonai egyetemmel: Az Amerikai Egyesült Államokban járt egyetemünk rektora és együttműködési megállapodást írt alá az arisonai egyetem rektorával. Látogatása során Santa Fe-ben átvette a Nemzetközi Agykutatási Társaság Életmű díját.
  • Pandúr József: Otthonában kerestük fel a Rippl-Rónai festőcsalád életművét kutató Pandúr József festőt. A művészt kutatómunkásságáról és alkotótevékenységéről Dörnyei Dea egyetemünk hallgatója kérdezte.
  • Együttműködés a Babes-Bólyai Tudományegyetemmel: Együttműködési megállapodást írt alá egyetemünk a kolozsvári Babes-Bólyai Tudományegyetemmel egy közös andragógiai mesterszak kidolgozásáról és indításáról.
  • KÖSZI PROF: A KÖSZI PROF programot bemutató konferenciát és vitafórumot rendeztek az Európa Házban. A projekt célja a hallgatók elhelyezkedési esélyeinek növelése.
  • Műhely-konferencia: Késő-modern etnicitások címmel műhelykonferenciát rendezett a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék a Modernitás Kultúratudományi Doktori Program és az akadémia Etnikai és Nemzeti Kisebbségkutató Intézete.
  • Előadás Derrida halálának évfordulóján: Jacques Derrida halálának évfordulója alkalmából Jean-Luc Nancy a strasbourgi egyetem filozófia professzora, Derrida barátja és munkatársa tartott előadást egyetemünkön.
  • Kiállítás a FEEK-en: „Szemelvények Baranya szőlő- és borkultúrájából” címmel kiállítás nyílt a Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Karon. A megnyitón bemutatták a kar borát is.
  • Tartuffe: A Pécsi Napok keretében mutatta be a Janus Egyetemi Színház Molier Tartuffe című előadását. Ezzel a darabbal indul a JESZ idei évada.

Adás ideje: