A Nádor Galéria nyílt pályázati felhívása 2020-ra

A Nádor Galéria Art&Med Kulturális Központ nyílt pályázatot hirdet egyéni és csoportos kiállításra felsőfokú művészeti tanulmányokat folytató hallgatók, egyéni alkotók, művészeti intézmények, kurátorok, valamint művészeti szakmai szervezetek számára a 2020-as kiállítási időszakra (2020. január 16 - 2020. december 31.).

A következő időpontokra lehet pályázni:

•    január 16 - február 7.
•    február 13-28.
•    március 26 - április 17.
•    július 23 - augusztus 7.
•    augusztus 13 - szeptember 4.
•    szeptember 10-25.
•    november 19 - december 4.
•    december 10 – december 31.

Az időpontok megváltoztatásának jogát fenntartjuk.
A pályázatban több alkalmas kiállítási időpontot is meg lehet jelölni.

A Nádor Galéria Art&Med Kulturális Központ a következő módon támogatja a kiállításokat:
•    szállítás biztosítása
•    1 fő a kiállítás installálásához
•    elektronikus meghívó, nyomtatott plakát
•    biztonsági őrzés
•    megnyitó / büfé
A kiállított művek biztosítását a galéria nem tudja vállalni.

A pályázati dosszié tartalmazza:
•    a kiállítás rövid koncepcióját/a projekt leírását (max. 1 oldal terjedelemben)
•    a kiállítók szakmai életrajzát, elérhetőségeit
•    a művész/művészek/csoport munkáiból, ill. a tervezett kiállítás anyagából összeállított referenciaanyagot

A pályázatokat szakmai zsűri bírálja el az alábbi szempontok szerint:
•    szakmai minőség, relevancia
•    a kiállítás tervezhetősége

További pályázati információt György Hajnaltól lehet kérni az alábbi elérhetőségeken:
+36 72 501 500 / mellék:22825 // +36 30 3161350 // gyorgy.hajnal@pte.hu

A pályázat beadásának határideje: 2019. december 3. kedd 16.00
A pályázat elbírálásának határideje: 2019. december 10.

Egy pályázó több pályázatot is beadhat.
A pályázatot papír alapon és elektronikus módon is be kell nyújtani.
A pályázatot egy eredeti nyomtatott példányban ajánlott küldeményként vagy személyesen a következő címre kérjük a megadott határidőig eljuttatni:

PTE Művészeti Kar
7630 Pécs, Zsolnay Vilmos út 16. I. em. 109.

Elektronikus módon 1 db PDF fájlba szerkesztve (max. 8 MB) a következő címre kérjük elküldeni: gyorgy.hajnal@pte.hu
A pályázati dokumentum elkészítése során kérjük, törekedjen a legkisebb képfelbontás (állományméret) elérésére!
Kizárólag a pályázó (csoportos kiállítás esetén a kiállítók által megbízott személy) által aláírással hitelesített pályázatot tudunk elfogadni.
Amennyiben a pályázat kiírója a pályázat formai bírálata során megállapítja, hogy a pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban foglalt feltételeknek, a pályázót egy alkalommal 3 munkanapon belül teljesítendő hiánypótlásra kéri fel.
A pályázat eredményéről 2019. december 17-ig minden pályázót elektronikus formában értesítünk.
Minden kiállító művész, aki anyagát katalógus vagy bármely más módon megjelenteti, köteles a Nádor Galéria Art&Med Kulturális Központ logóját feltüntetni. A logó a PTE Művészeti Kar honlapjáról tölthető le.

Aknai Katalin, PhD
művészettörténész, adjunktus

Festészet Képzőművészet Képzőművészeti Intézet Nádor Galéria
  2023.01.15.