Zsolnay Vilmos Fúvószenekar arculatterv

A Pécsi Tudományegyetem Zsolnay Vilmos Fúvószenekar (PTE Zsolnay Wind Orchestra) 2016. április 17-én hangversenyt adott a Kodály Központban. A koncertet megelőzően írták alá a Zsolnay név használatáról szóló megállapodást a család képviselői és az egyetem rektora.

A zenekar a névadóhoz méltó arculattal szeretne megjelenni, nyilvános fellépésein a Zsolnay nevet, az ahhoz kapcsolódó értékeket közvetíteni, ezért arculati tervek készítésére hirdetett pályázatot a Művészeti Kar grafikus hallgatói számára. A zsűri döntése alapján Kovács Bernadett pályamunkája nyerte el az első helyezést. A pályázat eredményhirdetésére és a be-nyújtott pályatervekből készült kiállításra az aláírást követően került sor a Kodály Központ galériájában. Az arculati tervek április 21. és május 16. között a Zsolnay Negyed Kemencés Galériájában tekinthetők meg.