Állami kitüntetésben részesült az MK három oktatója

Ernszt András festőművészt, a PTE MK Festőművészet Tanszékének vezetőjét 2022. március 11-én Munkácsy Mihály-díjjal tüntették ki.
Ernszt András 1973-ban született Nagykanizsán, Pécsen élő és alkotó művész. Tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen folytatta, mesterei Valkó László és Keserü Ilona voltak. Ugyanott 2009-ben DLA fokozatot szerzett. Jelenleg a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskolában rajzot és festészetet tanít és a PTE Művészeti Kar Festészet Tanszékén adjunktus, tanszékvezető.

2022. március 15-én a Zeneművészeti Intézet két oktatója vehetett át állami kitüntetést: Kocsár Balázs Liszt-díjas, érdemes művész karmester, a ZMI egyetemi docense a magyar művészet értékeinek gyarapítása érdekében végzett magas szintű, igényes teljesítménye elismeréseként Magyarország Kiváló Művésze díjban részesült.

Kovácsházi István Liszt-díjas operaénekesnek, a ZMI magánének főtárgy-tanárának a magyar nemzeti kultúra, művészi alkotómunka területén végzett kiemelkedő művészeti értékteremtő munkája elismeréseként Magyarország Érdemes Művésze díjban részesült.

Gratulálunk a díjazottaknak!