Sapporói mintatanítás után japán diákok érkezhetnek

Sapporóban tanítottak a PTE Művészeti Kar oktatói. A kar és az University Sapporo kapcsolata 4 évvel ezelőtt kezdődött, azóta japán diákok és oktatók két alkalommal látogatták meg a pécsi intézményt, ahol neves zeneművész professzorok mesterkurzusokon ismertették meg az ázsiai vendégeket az európai zene előadási módszereivel. Ezt a munkát folytatták most, január 22-28. között Sapporóban: a pécsi egyetemi oktatók több, mint 80 diákkal dolgoztak együtt. Prof. Drahos Béla fuvola-, Prof. Lakner Tamás kórus-, Holics László zongora-, Vas Bence gitárkurzusokat tartott, melyeket nagy sikerű koncerttel koronáztak meg. A japán diákok lelkesedése, tanulni vágyása, az európai és a magyar zene iránti rajongása lenyűgözte a PTE Művészeti Kar oktatóit. Az utazásnak fontos hozadéka, hogy a japán diákok közül várhatóan többen is Pécsett kívánják folytatni zeneművészeti tanulmányaikat, mely egybe vág a Pécsi Tudományegyetem idegen nyelvű képzését felfuttató törekvésekkel.

*M. B. E.

Új Dunántúli Napló