Próbajáték a Szimfonikus Roma Zenekarnál

A Zene a Jövőért Alapítvány által működtetett Szimfonikus Roma Zenekar próbajátékot hirdet minden hangszerre.

Várjuk hátrányos helyzetű és kimagasló zenei tehetséggel rendelkező roma fiatalok (15-37 éves korig) jelentkezését, akik klasszikus zenei tanulmányokat szeretnének folytatni, jelenleg is tanulnak, vagy már végeztek a tanulmányaikkal.

A SziRom olyan zenekar, amely elsősorban fiatal, roma, a komolyzenét főiskolai, egyetemi szinten tanulókból, vagy már felsőfokú intézményben végzett zenészekből áll. Célunk, a tehetséggondozó programunk keretében, a kultúra eszközével erősítsük a roma fiatalok aktív tásadalmi szerepvállalását, illetve a karrierjük támogatását. A zenekar első bemutatkozó koncertje 2016 decemberében volt, azóta számos sikeres fellépésre került sor.

A pécsi próbajáték ideje:
2017. szeptember 25. (hétfő) 10.00-13.00 óráig
Helyszín: Művészeti Szakközépiskola 7624 Pécs, Radnics u. 9.

A próbajáték anyaga:
Egy tetszőlegesen választott, bármilyen stílusú előadási darab, romantikus vagy XX. századi versenymű sarok tétele.
Jelentkezni önéletrajzzal és a hangszer megjelölésével lehet:
E-mail: batyirobi@gmail.com

A jelentkezési határidő: 2017. szeptember 18.
A meghallgatásokon kiválasztott legjobbak lehetőséget kapnak a SziRom Zenekar koncertjein való fellépésein.

Információval kapcsolatos elérhetőségek:
Batyi Róbert, tel.: 06/70 622-22-36, e-mail: batyirobi@gmail.com