PTE Innovációs Díj 2023 Pályázat

A Pécsi Tudományegyetem kiemelt célja, hogy az oktatás, valamint a tudományos tevékenység mellett a régió és az ország meghatározó kutatás-fejlesztési és innovációs központja is legyen. Ennek keretében kiemelt fontosságot tulajdonítunk az egyetem azon oktatóinak/kutatóinak, PhD-hallgatóinak és hallgatóinak támogatására, akik olyan innovatív megoldásokon dolgoznak, amelyek rendelkeznek akkora üzleti értékpotenciállal, amellyel a PTE eredményesen tud megjelenni a hazai vagy akár a nemzetközi piacon.

Kapcsolódó feladatunk olyan üzletileg is hasznosítható kutatási eredmények, ötletek beazonosítása, amelyekkel a Pécsi Tudományegyetem hozzájárulhat közvetlen környezete, Pécs városa és a Dél-Dunántúl gazdasági, társadalmi fejlődéséhez.
Pályázni lehet az alábbi három kategóriában:

•     Orvos-, egészség- és élettudományi Innovációs Díj (pénzjutalom: bruttó 100.000 Ft)
  •     Természettudományi és műszaki Innovációs Díj (pénzjutalom: bruttó 100.000 Ft)
  •     Társadalomtudományi és alkalmazott művészeti Innovációs Díj (pénzjutalom: bruttó 100.000 Ft)

Pályázók köre: Az Egyetem valamennyi polgára benyújthat pályázatot.

Meghosszabbított benyújtási határidő: 2023. április 25. 12.00 óra
Innovációs díj pályázati felhívás