Erasmus+ oktatói mobilitási program

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara pályázatot ír ki 2015/2016. tanévi Erasmus+ oktatói mobilitási programban való részvételre.

A pályázat célja:
Az oktatói mobilitás célja a partnerintézmény szakos tanrendjébe illeszkedő előadások, szemináriumok megtartása, és a partnerintézménnyel való szakmai kapcsolat további építése, különös tekintettel az Erasmus program tantervfejlesztési tevékenységeire, közös képzési programok kidolgozására.

A pályázat tárgya:
Az Erasmus+ program keretében a pályázaton nyertes oktatók a Pécsi Tudományegyetemmel 2015/2016. tanévre érvényes kétoldalú megállapodással rendelkező felsőoktatási intézményében ösztöndíjjal folytathatnak oktatási tevékenységet. Az oktatás időtartama nem lehet kevesebb 8 tanóránál, és nem lehet hosszabb 8 hétnél (akár 1 napos mobilitás is megvalósítható).

Mire pályázhatnak az oktatók?
Az Erasmus oktatók támogatást (ösztöndíjat) kapnak külföldi oktatási tevékenységük megvalósításához. Az ösztöndíj összege differenciált, függ az oktatási tevékenység időtartamától és a célországtól. Az ösztöndíj összegeket és az utazási támogatás összegét a melléklet tartalmazza.

Az Erasmus támogatás nem feltétlenül fedezi a kiutazás és a kint tartózkodás költségeit, csupán hozzájárul a külföldi oktatói út megvalósításához, ezért szükség lehet egyéb kiegészítő forrásokra is.

Amennyiben a pályázó a fogadó egyetem alkalmazottja, vagy a fogadó egyetem részben vagy egészben finanszírozza a kiutazás és/vagy a kinttartózkodás költségeit, akkor Erasmus ösztöndíjra az oktató nem jogosult.
Helyszín: nem lehet a küldő intézmény országa és a lakóhely szerinti ország sem.
Az oktató a pályázatában benyújtott, az érintett felek által jóváhagyott és aláírásukkal elfogadott egyéni munkaprogramot követi.

Kik nyújthatnak be pályázatot?
Az vehet részt az Erasmus+ programban:
•    aki magyar állampolgár (vagy huzamos tartózkodási engedéllyel vagy menekültként tartózkodik Magyarországon);
•    aki főállású, félállású vagy óraadó oktatója az intézménynek;
•    akinek tanszéke / intézete saját tématerületén érvényes Erasmus együttműködési megállapodással rendelkezik;

A pályázat benyújtásának határideje és módja:
A pályázatot a kari koordinátorhoz, Szépné Adonyi Zsókához kell benyújtani legkésőbb 2015. április 28-ig. PTE MK, 7630 Pécs, Zsolnay Vilmos út 16., 33. épület 106-os iroda (Tanulmányi Osztály)

Szükséges dokumentumok:
Egy nyomtatott példányban kell beadni az alábbi dokumentumokat:
•    kitöltött pályázati űrlap;
•    partneregyetem meghívólevele, mely tartalmazza a partneregyetem nevét, a partner tanszék/intézet nevét, a tervezett kurzus címét, annak igazolását, hogy a kurzus a partnerintézmény szakos tanrendjébe illeszkedik, a kurzus megtartásának tervezett időpontját, és a partnerintézmény illetékes képviselőjének aláírását és pecsétjét (ez pótolható, ha a pályázat beadásának határidejéig nem áll rendelkezésre);
A hiányos, feltételeknek nem megfelelő, olvashatatlan vagy határidő után érkező pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.

A benyújtott pályázatok elbírálása:
A benyújtott pályázatokat a beadási határidőt követő 3 héten belül a kar Külügyi Bizottsága bírálja el.
A pályázatok elbírálásának szempontjai:
1.)    Munkaterv – Erasmus+ nyomtatvány szerint;
2.)    A fogadó intézményben használható nyelvből (a pályázati kiírás rögzíti!) min. középfokú nyelvvizsga.

A fogyatékkal élő vagy tartósan beteg oktatók kiegészítő támogatásra is pályázhatnak (a pályázat beadásának várható határideje: július és november, bővebb információ: http://erasmus.pte.hu)

A pályázatok elkészítésével kapcsolatos szakmai kérdésekben az intézeti / tanszéki, általános és formai kérdésekben a kari koordinátorok állnak rendelkezésükre.

Melléklet:

VÁLASZTHATÓ EGYETEMEK

EGYETEM    TÉMAKÖRÖK    SZINT    Oktatás nyelve
Kunstuniversitat Graz (KUG)
Ausztria    Zenetudomány    BA,MA,DLA    angol, német
Brno University of Technology
Csehország    Szépművészet    BA, MA    cseh, angol
Jan Evangelista Purkyne University in Usti Nad Labem Csehország    Művészet és tervezés    BA, MA
angol
Institutio Superiore di Studi Musicali- Conservatorio “G.F.Ghedini” di Cuneo
Olaszország    Zeneművészet
és Előadóművészet    BA, MA    olasz, angol