Cupler Művészeti Ösztöndíjpályázat 2019

A Cupler betétdíjas csészék gyártója idén első alkalommal hirdeti meg művészeti pályázatát.

A pályázat célja:
Művészeti felsőoktatásban résztvevő fiatalok támogatása és a környezettudatos életmód népszerűsítése

A pályázók köre:
Művészeti egyetemek, főiskolák és szakiskolák hallgatói

A pályázat tárgya:
A Cupler pohár pánt grafikájának megtervezése. Egy négy elemből álló sorozat koncepcionális megalkotása. A részvételhez négy mintát kell megtervezni, amelyek témájukban kapcsolódnak és félreérthetetlenül azt kommunikálják, hogy a négy grafika egy sorozatba tartozik. A mintákból egy plakátot is el kell készíteni 70x100-as álló méretben, amelyben megjelenik a tervezett minták témája és hangulata. A plakát tervezésénél figyelembe kell venni, hogy ez a terv a kiállítás anyagához szükséges.

A pályázat témája:
Üzenet: "Ne dobj el!" A pályaművek témája azonban szabadon választott. Elsősorban figuratív anyagokkal lehet pályázni, de ettől el is lehet térni. A lényeg, hogy négy grafikából álló, összefüggő koncepciót várnak, vagy egy történetet. Tipográfiai és grafikai megoldások egyaránt elfogadhatóak. Megkötés csupán a sorozat elemei közötti stílusazonosság.

A pályázat díjazása:
Fődíj: 12 x 50.000 Ft, azaz 600.000 Ft
Közönségdíj: 12 x 30.000 Ft, azaz 360.000 Ft

A pályaművek feltöltése:
A munkák feltöltése a www.cupler.club oldalon található PÁLYÁZAT menüpontban található űrlapon keresztül történik

Pályaművek beküldési határideje :
2019. november 24. (éjfél)

Részletes pályázati kiírás: (pdf)