Abo ovo - a Godot Galéria kiállításpályázata fiatal művészeknek

A Godot Galéria két évtizedes fennállásának megemlékezésére irányuló rendezvény sorozat előfutáraként, 2018-ban is megrendezésre kerül a Young Generation Art Fair hagyományos pop-up rendezvénye. Az esemény helyszíne a különleges múlttal rendelkező Goldberger Textil Gyár 1000 m2-es épület egysége, ahol a jövő kortárs képzőművészeti központját építjük fel lépésről lépésre, Goldberger Institute of Contemporary Art néven.

Az idei rendezvényt több újdonság teszi különlegessé a pályázók és a látogatók számára egyaránt. A helyszín lehetőséget nyújt a Young Generation Art Fair mellett egy tematikus kiállítás létrehozására külön teremben, amelyre a pályázó művészek a pályázati anyagban külön jelezve maximum 5 festménnyel pályázhatnak. A tematikus kiállítás címe „Ab ovo”, mely cím szabadon értelmezhető.

Továbbá a tematikus kiállításon bemutatott pályaművek alkotói számára lehetőséget biztosítanak a bemutatkozásra egy előadás sorozat keretén belül.
Kizárólag a tematikus kiállításra nincs lehetőség pályázni.
A kiválasztott művek árát közösen, „gerilla-árazás” jegyében, határozzák meg. A gerilla-árazás egy alulról építkező árazási folyamat, ahol az első bemutatkozási irányárat határoznak meg, majd a piaci kereslet függvényében folyamatosan emelik.

A pályázat kiírója: Godot Galéria Nonprofit Kft.
A pályázatok beküldési határideje: 2018. November 15. 12.00 óra
E-mail cím: godotpalyazat@gmail.com
A pályázók köre: fiatal művészek
Beküldhető művek: képzőművészeti alkotások - festmény, szobor, grafika…stb.

Kiállítás ideje: 2018. december 12-23.
Helyszín: A Goldberger Institute of Contemporary Art (GICA), Budapest, Fényes Adolf utca 21.

Technikai feltételek/Pályázat menete
Beküldés

I. kör
• A pályázó a godotpalyazat@gmail.com címre küldje be a pályázati anyagokat. A tárgyban tüntesse fel: Godot pop up 2018
A pályázati csomag 2 részből áll

1. rész
PORTFOLIO, az alábbi adatokkal: alkotó neve, alkotó elérhetősége, művésznév, születési idő, önéletrajz, művészeti alkotásokat bemutató weboldal, facebook oldalak linkjei
ALKOTÁS ADATAI: dátum, méret, anyaghasználat, technika
- Maximum 20 olyan alkotás fotója, amiket szerepeltetnél a vásáron

2. rész
TEMATIKUS KIÁLLÍTÁS: maximum 5 kiemelt alkotás fotója és adatai, amely szerinted bele illik a kiállítás témájába.

II. kör
A beérkezett pályázatok értékelését követően a kiválasztott pályázók, egy pályázati formanyomtatvány kitöltésével, az eredetiségi nyilatkozat, a részletes kiállítási/eladási feltételek/szerződés elfogadásával és a kiállításon/vásáron résztvevő alkotásokról készített fotók feltöltésével válnak a Godot Pop-up kiállítás és vásár teljes értékű szereplőivé.

Kiválasztott alkotások
• Az alkotásokat installálásra alkalmas állapotban kérjük beszállítani.
• Az alkotások helyszínre szállításának időpontja: December első hete.
• Az alkotások helyszínre szállítása az Alkotó (művész) felelőssége
• A tárgyak tárolása és a Godot pop-up vásár és kiállítás helyszíne: Budapest, 1036 Fényes Adolf utca 21.
• Speciális esetekben a Godot Galéria segít a művek helyszínre szállításában

Díjazás
• Fődíj: A Godot Galéria a pályázaton résztvevő alkotók közül 1 fő számára lehetőséget nyújt önálló kiállítás megrendezésére, a Godot Galéria szervezésében.
• Külön díj: A Galéria a beküldött pályaművek alkotói közül 5 fő számára lehetőséget nyújt a Godot Mezőszemerei Művésztelep, 7-10 napos alkotótáborában való részvételre, ahol a művészek szállást, étkezést és anyagköltséget kapnak munkájukhoz a művésztelepen.
Bővebb információ:
A felmerülő kérdésekre a godotpalyazat@gmail.com címen lehet érdeklődni.

A pályázatról bővebb információt a https://www.facebook.com/pg/ygartfair oldalon kaphattok.

Futtassuk be együtt a művészeted!
Jó pályázást kívánunk!

Részletes pályázati kiírás: https://www.ygartfair.com/palyazatgodot