Kritikus hangok pályázat

A Jövő Művészetéért Alapítvány rendhagyó kritikaíró pályázatot hirdet a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára az interneten megjelenő online klasszikus zenei hangversenyekről vagy felvételekről igényesen megformált kritikai írás formájában.

Formai követelmények:

● Max. 40 leütésnyi figyelemfelkeltő, informatív cím
● Terjedelem kb. 3-7,5 ezer karakter (szóközökkel)
● Tartalmazzon egy tartalmi összefoglalást (lead), miről szól a cikk, miért íródott, milyen alapvető kérdést szeretne megmutatni.
● A végén legyen egy összegzés, kitekintés.

A pályázat anonimitása érdekében a pályaműveket név nélkül, jelszóval ellátva küldjék, ne tüntessék fel a szerző nevét és más adatot, ami beazonosíthatja a kritika íróját.
A pályamunka küldésekor külön dokumentumban kérik a jelszó beazonosításához a szerző nevét, intézményét és elérhetőségét.
A pályázó nem pályázhat már megjelent írással. (Publikációnak számít minden internetes megjelenés is.)

Pályázati kiírás: (pdf)

Beküldési határidő: 2020. 06. 30.

A pályaműveket ide várják: kritikushangok@gmail.com
Határidőn túl érkezett pályázatokat nem fogadnak el.

A legjobb pályaműveket az alapítvány díjazza.
1. díj: 60.000 Ft
2. díj: 45.000 Ft
3. díj: 30.000 Ft

A beérkező pályaművek olvashatóak lesznek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar honlapján, valamint a legjobb pályaműveknek az Országút című kulturális-közéleti folyóirat (orszagut.com) megjelenési lehetőséget biztosít.

A bírálóbizottság tagjai:
Fodor Attila, Nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem egyetemi docense, zeneesztéta
Király Márta, a Jövő Művészetéért Alapítvány kuratóriumának elnöke, zongoraművész
Váradi Judit, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar egyetemi docense, zongoraművész
Windhager Ákos, Országút kulturális-közéleti lap előadó-művészeti rovat vezetője, művészettörténész