Regionális Kamarakoncert- sorozat: PTE Kamaramuzsika - Dr. Váradi Marianna és hallgatóinak koncertje

Koncerthelyszín: Egyéb
Helyszín: Barcs, Móricz Zsigmond Művelődési Központ - Kamaraterem

Barcs, Móricz Zsigmond Művelődési Központ - Kamaraterem

VÁRADI Marianna a Pécsi Nemzeti Színház magánénekese (szoprán). Az operán túl oratóriuménekesként is széles repertoárral rendelkezik. A Pécsi Tudományegyetem adjunktusa (DLA).
Tanulmányait a debreceni konzervatóriumi érettségije után — Budapesten, a Zeneakadémián végezte. Bende Zsolt és Andor Éva növendékeként diplomázott 1991-ben. Közben Weimarban többek között a világhírű német szoprán, Hanne-Lore Kuhse és Lore Fischer kurzusán vett részt, és ösztöndíjat kapott a Stuttgarti Nyári Zeneakadémiára, a világhírű karmestertől, Helmuth Rillingtől.
Aktív hallgatóként vett részt, Rózsa Vera, Geszty Szilvia, Jevgenyij Nyesztyerenko, Anna Reynolds mesterkurzusain. * 1993-tól Adorján Ilona tanítványa.
Zeneakadémiai tanulmányait követően, 2 évig ösztöndíjasa volt Budapesten az Operabarátok Egyesületének. Ez idő alatt Melinda és Norina szerepét énekelte a Magyar Állami Operaházban, utóbbival debütált Szegeden, 1991-ben.
Oratóriuménekesként Bachtól, Andrew Lloyd Webber Rekviemjéig terjedő repertoárra tett szert s ezzel itthon és külföldön is sikerrel szerepelt.
Klasszikus és romantikus szerzők (Haydn, Mozart, Beethoven, Brahms, Bruckner, Liszt, Dvorák, Verdi) mellett, a XX. századi komponisták, Kodály, Honegger, Bernstein és Richard Strauss műveivel Pécsett is hatalmas sikert aratott (Budvári Te Deum; Dávid király; Jeremiás szimfónia és Négy utolsó ének), valamint 2007 -ben Kurtág György: A megboldogult R.V.Truszova üzenetei című dalciklusát énekelte Pécsett, majd Budapesten a Művészetek Palotájában.
A Pécsett is élő és alkotó szerző, Johann Georg Lickl (Lickl György) műveit énekelte („Világsztárok Pécsett” sorozat), EKF program keretében. Ez a koncert, Európa több országában egy időben került élő adásba a Bartók rádió közvetítésében
2004-től oktat Kincses Veronika tanszékvezető meghívására, a PTE Művészeti Kar magánének tanszékén. 2007 – 2009 között mesterkurzusokat tart a Bükki Művészeti Napok Nyári Zeneakadémián, majd az utódjaként létrejött Velencei-tavi Művészeti fesztivál Nyári Zeneakadémián. Zsűritagja volt az I. Nemzetközi Händel Énekversenynek 2007 évben. 2010-ben doktorált zenei előadó művészetből (egyéni felkészülőként), a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti egyetemen, cum laude minősítéssel, Marton Éva, Csengery Adrienne, Pászthy Júlia, Perényi Eszter, Pogány Imola, Dolinszky Miklós, mint döntőtestület előtt.

PTE MK Zeneművészeti Intézet
REGIONÁLIS KAMARAKONCERT-SOROZAT

A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézete nagy örömmel folytatja 2017 tavasszal útnak indított regionális kamarakoncert-sorozatát Somogy-, Tolna-, Baranya- és Zala-megye kis és nagyvárosaiban, összesen 15 helyszínen.
Célunk az, hogy a régió zenebarátait és a reményeink szerint jövőbeli zenebarátait olyan rendkívüli produkciókkal ismertessük meg, melyre a város kiemelkedő zenei kínálata mellett is ritkábban nyílik lehetőség.
Elsősorban szólóhangszerre, énekhangra írott művek és kamarazene kerülnek bemutatásra, szonátaestek, dalestek, kamarazenekari estek formájában.
Koncertsorozatunk a Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Intézetének kiváló művészi produkcióiból táplálkozik. Liszt- és Kossuth-díjas nemzetközi hírű művésztanáraink és a felnövekvő új művészgeneráció alkotják a fellépő kamaraegyütteseket.

Bővebb információ: www.potenton.hu

Jegyár: A belépés díjtalan!
Közreműködők: Dr. Váradi Marianna, szoprán Malejzia Mia, szoprán Szabó Réka, mezzoszoprán Meggyes Csaba, tenor Pekárdy Tamás, bariton Páris Alexandra, fuvola Orvos Krisztina, zongora Házigazda: Kircsi László
Kamarakoncert-sorozat