Regionális Kamarakoncert-sorozat: A PTE Cselló együttesének hangversenye

Koncerthelyszín: Egyéb

Duna Irodaház Kupolaterem

7700 Mohács, Szabadság u. 6

Minden érdeklődőt szeretettel várunk Regionális Kamarakoncert-sorozatunk hangversenyerére.

Műsor:

Robert Schumann: Fantasiestücke (Fantáziadarabok (3))
Gabriel Fauré: Pillangó
Liszt Ferenc: Elfelejtett Románc
Antonín Dvořák: Rondo
Előadja:
Pólus László, Ferencsik-díjas csellóművész
Huszics Ibolya, zongoraművész

Johann Sebastian Bach: Korálelőjáték
Georg Goltermann: Románc
Friedrich Grützmacher: Himnusz
Kodály Zoltán: Háry Intermezzo
Edvard Grieg: Gavotte
Astor Piazzolla: Libertango
Nino Rota: The Godfather
Előadja:
A PTE Csellóegyüttese (Arany Franciska, Banai Dorina, Németh Gábor, Pólus László )

A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézete nagy örömmel indítja útjára regionális kamarakoncert-sorozatát, Somogy-, Tolna-, Baranya- és Zala-megye kis és nagyvárosaiban, összesen 15 helyszínen.

Célunk az, hogy a régió zenebarátait és a reményeink szerint jövőbeli zenebarátait olyan rendkívüli produkciókkal ismertessük meg, melyre a város kiemelkedő zenei kínálata mellett is ritkábban nyílik lehetőség.

Elsősorban szólóhangszerre, énekhangra írott művek és kamarazene kerülnek bemutatásra, szonátaestek, dalestek, kamarazenekari estek formájában.

Koncertsorozatunk a Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Intézetének kiváló művészi produkcióiból táplálkozik. Liszt- és Kossuth-díjas nemzetközi hírű művésztanáraink és a felnövekvő új művészgeneráció alkotják a fellépő kamaraegyütteseket.

A sorozat nyitóhangversenye 2017. február 16-án lesz Balatonföldváron, melyet további 28 hangverseny követ a 2017-es tavaszi szemeszterben.

Jegyár:
A belépés díjtalan!
Jegyár: A belépés díjtalan!
Közreműködők: Arany Franciska, cselló Banai Dorina, cselló Németh Gábor, cselló Pólus László, Ferencsik-díjas csellóművész Huszics Ibolya, zongoraművész