"Ligeti a Ligetben" - EZMBA hanginstalláció a Magyar Zene Házában

Helyszín: Magyar Zene Háza, Budapest, Városliget

Időpont: 2023. szeptember 27. 17:30-18.00

Napenergiával működő, elektromechanikus hangkeltő eszközökből álló installációt készítenek a Pécsi Tudományegyetem MK Elektronikus zenei médiaművész BA képzésének diákjai a Magyar Zene Háza külterében, Ligeti György egyik leghíresebb művének, a Poème Symphonique szellemiségében.

A hangkeltő eszközöket a diákok Kovács Balázs szakvezető irányításával a tanterv részeként alkotják meg, melyeket a budapesti Városligetben a fűre, fákra és bokrokra rögzítenek. A szeptember 27-én 17:30-kor kezdődő megnyitó előtt a közönségnek is lehetősége van csatlakozni az akcióhoz és a 15:00 és 17:00 óra között megrendezett workshop keretében a vállalkozóbb kedvűek is készíthetnek (forraszthat) egy-egy hangkeltő eszközt, amely szintén az installáció része lesz.
A hangistalláció alkotói: Novák Ábris, Tóth Barnabás, Nagy Dániel, Ilcik Dániel Johannes, Baracskai Zlatko, Márton Péter és Kovács Balázs.
A Városligetben elhelyezett láthatatlan hanginstallációt spontán érzékelhetik az arra sétáló emberek.
Mivel az elektronikai eszközök napenergiával futnak, a nap végén a hangok szépen lassan elhallgatnak, majd a napfelkeltét követően lassan újra működésbe lépnek.