Bálint János Liszt-díjas fuvolaművész metodikai előadása

Koncerthelyszín: PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc Hangversenyterem - Pécs, Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet

A részvételi díjat az előadást megelőzően a helyszínen lehetséges befizetni készpénzben.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt Bálint János Liszt-díjas fuvolaművész metodikai előadására

a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézetének Liszt Ferenc Hangversenytermébe 2019. március 1-én, pénteken 9:00-13:00 között.

Az előadásban érintett főbb témák:

-szájtartás, hangképzés problematikái

-sokszínű vibrátó

-artikuláció művészete

-a klasszikus és a romantikus frázis alapvető ismérvei

-versenyfelkészítés/felkészülés

-a tehetséggondozás buktatói

A részvételi szándékot 2019. február 28-ig kérjük jelezni a farago.emanuela@pte.hu email címen.

Részvételi díj: 4000 Ft.

BÁLINT János 1961-ben született Hódmezővásárhelyen. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Akadémián diplomázott 1984-ben. Több nemzetközi versenyen nyert díjat (Ancona, Lipcse).

A Magyar Rádió és Televízió Szimfonikus Zenekarának szóló fuvolása volt 1981-1991 között. A Római Respighi Academia-n (1987-1992) és az Academia Musicale di Rovigo-n (1994-2001) is tanított. Tíz évig a Szegedi Tudományegyetem Konzervatóriumának docense volt. Jelenleg a német Detmoldi Zeneművészeti Főiskola és az olasz Accademia Musicale di Imola professzora, valamint a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólófuvolása. Szólistaként fellépett több európai fesztiválon és koncertteremben, valamint az USA-ban, Japánban, Tajvanon, Koreában és Izraelben. Fellépésein partnerei voltak Ruggiero Ricci, Gervase de Peyer, Pierre Pierlot, Cziffra György, Vásáry Tamás, Adorján András, Ransom Wilson, Susan Milan, Aurele Nicolet, Alain Marion és Jean Claude Gerard, Kocsis Zoltán. Koncertezett híres együttesekkel, mint pl. az English Chamber Orchestra, Radio Orchestra of Bratislava, 'The European Soloists from Luxembourg' Chamber Orchestra, valamint a legnevesebb magyar kamara- és szimfonikus zenekarokkal. 8-10 mesterkurzust tart évente különböző európai zenei intézményben és neves fesztiválokon (Bécsi Zeneművészeti Főiskola, Sibelius Akadémia Helsinki, Trinity College London, Allegro Vivo Festival – Ausztria, Spectrum ’87 Festival – Luxembourg, SuverArt Fesztivál – Olaszország). A veszprémi Auer Nyári Akadémia alapítója és művészeti vezetője. A Doppler Zeneművészeti Egyesület egyik alapító tagja és elnöke. Több mint 30 CD-je jelent meg a Hungaroton, Capriccio és Naxos gondozásában. 20 éve vesz részt a japán Pearl fuvolagyártó cég hangszerfejlesztési munkálataiban, melynek meghatározó reklámembere. 2008-ban Liszt-díjjal tüntették ki.

Bálint János az előadás estéjén fuvolaestet ad, melyre szintén várjuk szeretettel az érdeklődőket.

Bővebb információ:

Jegyár: Részvételi díj: 4000 Ft