"Fentről szemlélve" - Ernszt András kiállítása Brüsszelben

Helyszín: Liszt Intézet, Treurenberg 10, 1000 Brüsszel, Belgium

A megnyitó időpontja: 2023. október 17., 19:00

Ernszt András (1973) Nagykanizsán született, Pécsett élő és alkotó művész. Tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen folytatta, mestere Valkó László és Keserü Ilona volt. Ugyanott 2009-ben DLA fokozatot szerzett. Jelenleg a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskolában rajzot és festészetet tanít és a PTE Művészeti Kar Festészet Tanszékén adjunktus. Rendszeresen szerepel egyéni és csoportos kiállításokon magyar és külföldi intézményekben. 2022-ben Munkácsy Mihály-díjjal tüntették ki, 2003-ban a Strabag Festészeti Díj díjazottjai között volt.

Ernszt András non-figurális műveire a strukturáltság, dinamikusság, rétegződés jellemző, melyek a természetutánzás- és közelség illuzórikus voltát erősítik. Művészete vibráló, élő, a maga kiszámíthatóságában változatos. Olyan titkokba enged bepillantást – anélkül, hogy bármiféle természetnosztalgia erőt venne a nézőn –, amely a mindennapok embere számára láthatatlan. A képeken egyes színek árnyalatainak változatai láthatóak, melyek a szem számára megnyugvást biztosítanak, az egymásra épülő formák azonban aktív közreműködésre biztatnak.

A kiállítás a Molnár Ani Galériával együttműködésben valósul meg.

Forrás: https://culture.hu/hu/brussels/esemenyek/fentrol-szemlelve---ernszt-andras-kiallitasa