A Bécsi klasszikától a "Vasparipa csárdásig" - kottakiállítás a Klimó Könyvtárban

A Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont meghívja Önt a "Bécsi klasszikától a 'Vasparipa csárdásig' -  Litografált címlapok, kottaritkaságok a Magyar Királyi Erzsébet Tudományegyetem könyvtárának kottagyűjteményében" című kiállításának 2021. november 11-én, csütörtökön 14.00 órakor kezdődő megnyitójára.

Időpont: 2021. november 11, csütörtök, 14.00
Helyszín: PTE Klimo Könyvtár
Cím: 7621 Pécs, Szepesy Ignác u. 3.

A vendégeket Szeberényi Gábor, a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont főigazgatója köszönti. A kiállítást dr. Kovács Szilárd Ferenc, a PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézetének igazgatója nyitja meg. A megnyitó után Pilláry Zsófia, a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont Művészeti Kar Könyvtárának vezetője rendhagyó idegenvezetést tart.
A tárolókban elhelyezett kották egy szűk, de annál színesebb merítést adnak az Erzsébet Tudományegyetem könyvtárának kottagyűjteményéből. Emellett a látogatók megismerkedhetnek a Magyar Királyi Erzsébet Tudományegyetem Énekkarának történetével.

A kiállítás megtekinthető 2021. november 11. és 2022. augusztus 31. között.

A megnyitó ünnepségen védettségi igazolvánnyal lehet részt venni.
A kiállításmegnyitón orrot- és szájat eltakaró maszk viselése kötelező a PTE Operatív Stáb határozata értelmében!