„A képzőművészet-oktatás jelene és jövője” - konferencia és műhely
Május 12-13-án a fehérvárcsurgói Károlyi József Alapítvány a képzőművészet oktatásának kérdéseit tárgyaló konferenciát szervez
"A képzőművészet-oktatás jelene és jövője" címmel, melyen a PTE MK KMI intézetvezetője Raffay Endre is részt vesz.
A konferencia célja, hogy a különböző típusú iskolákból érkező, képzőművészettel kapcsolatos tárgyakat oktató tanárok, valamint a múzeumi programokért felelős szakemberek találkozzanak és megosszák egymással véleményüket, problémáikat, vágyaikat a képzőművészet tanításának jelenlegi helyzetével és a jelenlegi magyar tananyaggal kapcsolatban, új utakat találva a fiatal generációnak az „alapvető klasszikus képzőművészet” iránti elköteleződés serkentéséhez, valamint a szakmai lehetőségekhez.
Mostanában rengeteg gyermek nem érti, mit prezentálnak a korábbi évszázadok festményei. Ez az ő alapvető kultúrájukban és vizuális kultúrájukban hiány, amely megfosztja őket a kortárs művészet értékelésének jelentőségétől.
Szó lesz az „Art therapy / művészeti terápiá”-ról is a művészeti kultúra érzelmi és lelki egyensúllyal kapcsolatos jelentőségének bizonyítására. (A felnőttek számára kiadott kifestőkönyvek növekvő száma, úgy tűnik, megfelel a művészet egy további, „antistressz” funkciójának).
A konferencia május 12-én, 14:00 órakor kezdődik üdvözlő kávéval és 17 óráig tart, folytatása szombaton 10 és 17 óra között kerülne megrendezésre.
Az előadásokat pénteken este kulturális program egészíti ki.
A Károlyi József Alapítvány biztosítja a szakmai hallgatók péntek-szombati étkezését.
A konferencia, a pénteki vacsora és szombati ebéd és vacsora ingyenesek.