Ugrás a tartalomra

A Somogyi Vonósnégyes kamaraestje

Az esemény ideje:   -  
Koncerthelyszín: PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc Hangversenyterem - Pécs, Zsolnay Negyed E22 épület 3. emelet

 

 A vírushelyzetre való tekintettel 2021 tavaszi hangversenyeink CSAK ONLINE valósulhatnak meg. A koncertek ingyenesen, élő közvetítéssel tekinthetők/hallgathatók meg a PTE MK Zeneművészeti Intézet YouTube csatornáján:
https://www.youtube.com/channel/UC-uv3rx-U_Rki0kS8NPQ42A.


Fellépnek:
SOMOGYI Péter hegedűművész
LENDVAI György hegedűművész
TÓTH Balázs brácsaművész
PÓLUS László Ferencsik-díjas csellóművész


Közreműködik:
Dr. VAS Bence gitárművész

Műsor:

Ludwig van BEETHOVEN: F-dúr Vonósnégyes Op. 18, Nr. 1
Luigi BOCCHERINI: D-dúr gitárötös
Ludwig van BEETHOVEN: F-dúr Vonósnégyes Op. 135

Somogyi Vonósnégyes


 

A vonósnégyes 1997-ben alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola volt hallgatóiból. Munkájukban a kezdeteknél segítségükre voltak: Rados Ferenc, Devich János , Devich Sándor , Bánfalvi Béla professzorok. Bemutatkozó koncertjük a Bartók Emlékházban volt.

1998 nyarán az együttes öt hetet töltött Chicago-ban a Ravinia Fesztiválon, ahol olyan kiemelkedő vonósnégyesekkel és tanárokkal dolgozhattak együtt, mint például: a Tokyo, La Salle, Cleveland, Emerson vonósnégyesek, Paul Katz, Henry Meyer és Peter Quirdijan.


A Somogyi Vonósnégyes személyi változtatásokat követően  1998 őszétől dolgozik a jelenlegi felállásban: Somogyi Péter első hegedű, Lendvai György második hegedű, Tóth Balázs brácsa, Pólus László cselló.


A klasszikus repertoár megtartása mellett az együttes célul tűzte ki magyar kortárs szerzők műveinek bemutatását .1998-tól állandó résztvevője az évenként Budapesten megrendezésre kerülő kortárs műveket bemutató "Mini Fesztivál"-nak. 1999-ben Bozay Attila harmadik, az együttesnek ajánlott vonósnégyesét itt mutatták be, a műből  a Hungaroton lemezkiadónál készítettek felvételt. A Hungaroton jegyzi Dubrovay László, és  M.W. Karlins szerzői albumait is, melyeken a kvartett szerepel. Több hangversenyüket rögzítette az MR Bartók Rádió, az Ars Nova sorozat rendszeres vendége az együttes.


Nagy jelentőséget tulajdonítanak az ifjúság zenei nevelésének. Így került sor a Várszínházban az iskolások számára rendezett hangszerbemutató koncertjeikre az ezredfordulón.


A határokon túl Lengyelországban, Szlovákiában, Romániában, Franciaországban, Svájcban és Mexikóban szerepeltek nagy sikerrel. 2001,2003 években a Joinville-i ( Franciaország) nyári fesztivál  vendége volt az együttes, ahol a koncertek mellett egyéni és kamarazenei mesterkurzusokat tartottak a tagok.


Hazai és külföldi koncertjeiken partnereik voltak: Drahos Béla, Gyöngyössy Zoltán, Klenyán Csaba, Hegedűs Endre, Jandó Jenő,  Onczay Csaba, Rohmann Imre.

 
Pályafutásuk során több nemzetközi fesztiválon szerepeltek előadóként:

 
Quartet Festival Radom- Lengyelország,

 Festival de Mayo Guadalajara-Mexico,

 Viva Vivaldi Festival -Mexico DF,

 Hugo Wolf-Napok St. Paul- Ausztria,

 Spring Festival Valletta- Málta,

 CAFe Budapest- Mini Fesztivál- Budapest.

 2011-ben a vonósnégyes elnyerte az  ARTISJUS ZENEI ALAPÍTVÁNY előadói díját.





A hangverseny a Potenton Alapítvány és a PTE közös szervezésében valósul meg, az
MTA Pécsi Akadémiai Bizottság társszervezésével. 

Jegyár: A belépés díjtalan!
Kamarakoncert-sorozat