Design- és vizuálisművészet-tanár 2 féléves képzés
2 féléves képzés
Be nem fejezett tanulmányok esetén, a második félév teljesítését igazoló index fénymásolatot kérjük beküldeni.
A képző-és iparművészeti terület és ezen egyetemi végzettségek mindegyike, (pl.: Tervezőgrafika, Keramikusművész, Divat és textiltervező, Formatervező stb.) illetve az építőművészeti (pl.: Építőművész, Belsőépítész-és környezettervező), médiaművészeti a film-és videóművészeti (pl.: Mozgóképművész, Filmoperatőr stb.) egyetemi képzések és végzettségek elfogadhatók.
A felvételi vizsga részei:
Pályaalkalmassági beszélgetés a motivációs levél alapján
A szóbeli alkalmassági vizsga motivációs beszélgetésből áll, melyen a jelentkezőnek – a magával hozott, a beszélgetés megkezdése előtt a felvételi bizottságnak leadott (géppel írt 1 A/4-es oldal) vázlat alapján (kb. 10 percben) – ki kell fejtenie a tanári szakképzettség iránti motivációját. A vázlatnak, s az annak alapján folytatandó beszélgetésnek is a tanári pálya választásának egyéni motívumairól, a jelentkező tanári mesterséggel kapcsolatos tapasztalatairól, elképzeléseiről kell szólnia, ugyanis a vizsga célja a jelentkező tanári pályaalkalmasságának értékelése, a legalkalmasabbak kiválasztása. Az alkalmassági vizsgához az előbbiek szerint megírt vázlaton kívül egyéb dokumentumot, igazolást nem kérünk, a vázlat megírásán kívül arra készülni nem kell.
Szakmai vizsga
Szakmai beszélgetés, a szakterületi képzésen készített munkákból összeállított portfólió bemutatása
(A legalább A/4-es méretű portfólió tartalmazzon egy rövid szakmai életrajzot és min. 15 alkotásról készített reprodukciót.)
Alkotói jövőkép: a jelentkező alkalmazott művészeti eredményei és céljai, ambíciói, a művészettel kapcsolatos gondolatai a vizsgán bemutatott művek, dokumentációk alapján.
Tanári jövőkép: a jelentkező tanítással, a pedagógiai szakmával, a célszerű tanári magatartásformákkal és alkalmazott művészeti tartalmakkal kapcsolatos gondolatai – miért akar pedagógus lenni, hogyan képzeli el szakmai jövőjét?
A felvételi pontok számítása:
A gyakorlati vizsgán 99 pont szerezhető, 1 előnyben részesítési többletpont adható a jogosultsági feltételek megléte esetén.