Hallgatói sikerek a XVIII. Országos Klarinétversenyen

2023. december 9-én a Debreceni Tudományegyetem Művészeti Kara megrendezte a szokásos Országos Egyetemi Klarinétversenyét. A zsűri tagjai Kiss Gy. László Liszt-díjas klarinét- és tárogatóművész, Devich Gábor klarinétművész, Tóth József a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola igazgatója voltak.

A PTE MK Zeneművészeti Intézetéből 8 hallgató indult a versenyen. Intenzív felkészülésben vettek részt és mindannyian kiválóan teljesítettek. A zsűri döntése alapján Rácz Réka II. évfolyamos hallgatónk 1. díjat, Török Ramóna III. évfolyamos hallgatónk 3. díjat nyert, továbbá Babos Anna II. évfolyamos hallgatónk a kötelező mű legjobb előadásáért különdíjat, Furman Tamás I. évfolyamos hallgatónk a szabadon választott mű legjobb előadásáért különdíjat kapott.

Hallgatóinkat Balogh Ildikó tanárnő kísérte zongorán. Felkészítő tanáraik: dr. Arnóth Zoltán és Laduver Mihály

Gratulálunk a sikeres szerepléshez!