III. Doktorandusz Hangverseny
A PTE Művészeti Doktori Iskola 2. évfolyamos zenész doktoranduszainak koncertje.
Online jegyvásárlás: www.jegymester.hu | https://jegymester.hu/production/383056/zsolnay-kulturalis-negyed-pte-zm...
Személyes jegyvásárlás: a Zsolnay Örökségkezelő NKft. Infopontjain
– Zsolnay Kulturális Negyed
Látogatóközpont
Infopont & Shop a Boltok utcája végén
Vendégház recepció
– Művészetek és Irodalom Háza
– KultURÁN Infopont (Pécs, Ybl Miklós u. 7/2.)
– Kodály Központ jegypénztár
– 1 órával koncert előtt a Hangversenyterem bejáratánál
Bővebb információ:
https://potenton.hu/hu/koncert/iii-doktorandusz-hangverseny-a-pte-mvszet...
2022 tavaszi évadunk műsorfüzetét itt éri el.
Sziklai Gyöngyi
MŰSOR:
Gölles Martin: Concertino pour violoncelle et piano Op.91 – ősbemutató (2022)
Előadja: Kokas Dóra, csellóművész
Zongorán közreműködik: Gölles Martin
George Enescu: Légende (1906)
Előadja: Igric Balázs, trombitaművész
Zongorán közreműködik: Huszics Ibolya
Kovács Béla: Hommage à Richard Strauss (1994)
Előadja: Laduver Mihály, klarinétművész
Kalmár László - Pilinszky János: Négy madrigál, III- IV. tétel (1965/1977)
Előadja: PTE MK Női kara
Vezényel: Timár Cecília
Heinrich I. F. Biber - Nagy Ivett: Sonata representativa for violin solo – ősbemutató (1669/2022)
Előadja: Nagy Ivett, hegedűművész
Gölles Martin: Pastorale de Claude Delley Op.87 (2021)
Előadja: Laduver Mihály, klarinétművész
Zongorán közreműködik: Gölles Martin
Lendvay Kamilló: Senza Sordina (1983)
Előadja: Igric Balázs, trombitaművész
Zongorán közreműködik: Huszics Ibolya
KÖZREMŰKÖDIK:
HUSZICS Ibolya, zongoraművész
FELLÉPŐK:
NAGY Ivett, hegedűművész
TÍMÁR Cecília, kóruskarnagy-művész
IGRIC Balázs, trombitaművész
GÖLLES Martin, kóruskarnagy-művész
LADUVER Mihály, klarinétművész
HUSZICS Ibolya a Zeneakadémia Pécsi Tagozatán diplomázott, és elvégezte a PTE filozófia szakát is.
1982 óta a Pécsi Művészeti Gimnázium tanára és a PTE MK kinevezett művésztanára. Rendszeresen koncertezik, hazai és nemzetközi zenei versenyek, kurzusok kísérője. Számos rádió- és lemezfelvétel közreműködője.
2016-ban diplomázott a Zeneakadémián, ahol Perényi Miklós volt a mestere. Jelenleg a londoni Razumovsky Akadémián Oleg Kogan osztályában tanul. Fiatal kora ellenére Kokas Dóra rendkívül tapasztalt kamarazenész, tizenhét évesen kezdett vonósnégyesezni a Kelemen Kvartett csellistájaként, amellyel többek között olyan versenyeken nyertek első helyezést, mint a világ egyik legnagyobb kvartett megmérettetéseként számon tartott Premio Paolo Borciani Verseny vagy a Pekingi Nemzetközi Vonósnégyes Verseny. Bár 2015-ben úgy döntött, hogy egy időre kilép a Kelemen Kvartettből és az egyéni, szóló karrierjére koncentrál, a kamarazene azóta is főszerepet játszik az életében. Kamarazenészként olyan partnerekkel játszott és játszik rendszeresen együtt, mint Joshua Bell, Pekka Kuusisto, Nicholas Altstaedt, Maxim Rysanov, Vilde Frang, José Gallardo vagy Frankl Péter. Játszott már a hamburgi Laeiszhalle, a Wigmore Hall, a berlini Konzerthaus, a Berlin Philharmonie vagy a Salzburgi Mozarteum színpadán, a legerősebb szálak mégis a Zeneakadémia Nagyterméhez kötik.
Az Országos Koncz János hegedűversenyen I. díjat és különdíjat nyert, ezen kívül számos ösztöndíjban részesült itthon és külföldön. A Jeunesses Musicales Országos Vezetőségének tagjaként már középiskolás korától rendszeresen adott önálló koncerteket. Felvételeket készített a Magyar Rádióban és Televízióban, és élő szólóestet adott a Magyar Rádió Márványtermében. Fellépett olyan neves partnerekkel, mint Szabadi Vilmos hegedűművész, Ella István orgonaművész, valamint szólistaként Kesselyák Gergely és Gál Tamás vezényletével. Szólóestet adott az Ungvári Filharmóniában, zenekari kísérettel játszott Szlovéniában, a Trio Concertando kamaraegyüttes vendégművészeként olaszországi fesztiválokon koncertezett. 2010-ben a bécsi JSBM kulturális csereprogramjának keretében nyert ösztöndíjat Utsunomiyaba (Japán) egy éves tanári és művészi tevékenységére. 2005-től 2016-ig oktatott a Hermann László Zeneművészeti Szakközépisolában Székesfehérváron, ahol tanszakvezetői feladatokat is ellátott, majd 2016-tól 2018-ig az Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskolában Budapesten. Növendékei számtalan verseny díjazottjai lettek. Rendszeresen részt vesz zenei versenyek értékelő munkájában zsűritagként. 2017-ben megalapította a "Duo Vive" kamaraegyüttest, 2019-ben létrehozta a StopConcert komolyzenei projektet. Szóló és kamarezenei koncerteken, fesztiválokon lépett fel Magyarországon, Európában és Japánban.
Az édesapja, Timár Imre karnagy által alapított Siófoki Gyermek- és Ifjúsági Kórus és a Siófoki Bányász Nőikar énekese, szólistája, majd karnagy asszisztense, 2007-2013 között az énekkarok karnagya, művészeti vezetője volt. Az énekkarok a városi rendezvények és hagyományos hangversenyeik mellett rendszeres résztvevői voltak a bátaszéki Bárdos Lajos Zenei Hetek elnevezésű zenei fesztiválnak. Több karvezető- mesterkurzuson vett részt, köztük a 2007-ben megrendezett Kodály-műhely pécsi kórusokkal elnevezésű karnagy-továbbképzésen, amelynek gálahangversenyén is vezényelt. Az általa 2006- ban alapított Siófoki Ifjúsági Kamarakórus karnagya, művészeti vezetője. Az együttessel szép sikereket értek el: 2009-ben vendégszerepeltek a finnországi Oulu város által rendezett zenei fesztálon, 2010-ben Budapesten a Régi Zeneakadémia hangversenytermében léptek fel. 2011-ben önálló hangversenyt adtak Pécsen. 2012-ben a Prágai Nemzetközi Adventi Kórusfesztivál- és Versenyen „Ezüst diploma” minősítést szereztek.
Tanárai voltak Szűcs Zoltán és Kirsch János. Számos trombitaművész mesterkurzusain képezte magát, mint például Kristian Streenstrup, Tarkövi Gábor, Velenczei Tamás, Jeroen Berwaerts. 2009-ben a brnoi Nemzetközi Trombitaverseny döntőjén a zsűri különdíjasa lett. 2012 óta a Dohnányi Ernő Zeneiskola trombitatanára. Pedagógiai munkássága során több arany minősítést kapott versenyekre való felkészítésért, valamint rézfúvós verseny zsűritagjaként is szerepelt. Tanári tevékenységei mellett 2010-től számos alkalommal adott szólókoncerteket. 2012-2016 között magánúton folytatott historikus, barokktrombita tanulmányokat Kováts Krisztián vezetésével. 2016-tól a Duna Szimfonikus Zenekar zenekari művésze. Jelenleg a PTE-MK elsőéves doktorandusz hallgatója.
A PTE Művészeti Karán 2017-ben végzett Kóruskarnagy előadóművész, 2020-ban pedig Ének-zene tanár szakon prof. dr. Lakner Tamásnál. Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Doktori Iskolájának elsőéves doktorandusz hallgatója. Egyetemi éveitől kezdve volt iskolája, a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium Virág Benedek Ifjúsági Vegyes Karának másodkarnagya és zongorakísérője, valamint a Szepetneki Evangélikus Templom kántora. A Pécsi Egyetemi Kórus és a Bartók Béla Férfikar tagjaként számos országban fellépett. Zeneszerzőként írt darabokat magyar és külföldi együttesek számára is, alkotásai közt nagyrészt kórus-, kamarazenekari és szólóhangszeres művek szerepelnek. Bemutatói, eredményei közül néhány: 2019 nyarán mutatták be Messe de la Joie c. oratórikus művét a franciaországi Dijonban és a Vézelay Bazilikában; 2020-ban a MÜPA Zeneműpályázatán Petőfi Sándor A négyökrös szekér c. költeményére írt kórusműve díjazásban részesült; a svájci Quintette Bourgogne kamarazenekarral folyamatosan együtt dolgozik, művei az együttes repertoárján rendszeresen szerepelnek.
Zeneiskolás éveinek meghatározó élménye volt a mohácsi fúvószenekari tagság, mely együttessel már gyermekként beutazta Európa számos országát. Tanulmányait a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában folytatta Paláncz Tamás növendékeként. A Pécsi Tudományegyetem klarinét szakára nyert felvételt, ahol szintén Paláncz Tamás lett tanára. A pécsi évek után a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia klarinétművész szakán tanult, ahol professzora Szatmári Zsolt volt. Egyetemi évei alatt számos klarinétkurzuson vett részt olyan művészeknél, mint Michel Arrignon, Jerome Julien Laferriere, Varga Gábor, Kovács Béla és Dittrich Tibor. 2003 óta a Pannon Filharmonikusok klarinétművésze. Jelenleg zenekari munkája mellett a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának óraadó oktatója.